תוספת בטלה לח"כ: 1,400 שקל

נחמיה שטרסלר
נחמיה שטרסלר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מליאה כנסת
מליאה כנסתצילום: אמיל סלמן
נחמיה שטרסלר
נחמיה שטרסלר

1 הח"כים. בינואר יעלה שכר הח"כים בכ–1,400 שקל בחודש. זו כנראה תמורה הוגנת למי שבמשך שנה תמימה התבטל ולא עסק במלאכת החקיקה, וגם לא פעל בוועדות הכנסת, שפשוט לא קמו.

מחקר השוואתי מגלה, שהח"כים שלנו משתכרים את השכר הגבוה ביותר בעולם המערבי (!) ביחס לשכר הממוצע במשק. הם מקבלים 44 אלף שקל בחודש, בעוד השכר הממוצע הוא 11 אלף. זה קורה משום שהם קובעים את השכר לעצמם. הם אמנם הקימו ועדת שכר חיצונית, אך בכל פעם שהוועדה קבעה שיש להקפיא את שכרם, הם צחקו והגדילו אותו. וזאת בעצם שחיתות.

הם המציאו מנגנון מתוחכם להעלאות: הצמידו את שכרם לשכר הממוצע במשק, שעולה כל הזמן, פעם בשל הסכמי שכר במגזר הציבורי, פעם בשל עליית השכר בהיי־טק ופעם בשל עדכון שכר המינימום. ככה זה כשהכסף הוא לא של אף אחד, כלומר שלנו.

2 סאטמר. ביום רביעי השבוע חזר האדמו"ר מסאטמר למקום מושבו בברוקלין. הוא הגיע לישראל, לעשרה ימים, כדי לחזק את חסידיו האנטי־ציונים ולחלק להם 7 מיליון דולר. הוא שונא אותנו. הוא מסית נגדנו. הוא רוצה בחיסול המדינה הציונית, ולא מהסס לתקוף גם את המפלגות החרדיות, "שמוכרות את התורה כדי לשבת בממשלה ולקבל כסף".

מבחינתו, אם אבו מאזן ישלוט כאן, זה יותר טוב. אבל, למרבה הפלא, השלטון בישראל דווקא מתחנף אליו. המשטרה סגרה בעבורו רחובות בירושלים, ואנחנו עמדנו בפקקים. הוא חילק כסף במזומן, במעטפות, והרשות להלבנת הון עצמה עיניים. גם רשויות המס ראו ונימנמו. איש כזה, שרוצה בחורבננו, אסור לאפשר לו להיכנס.

3 כחלון 1. מכל השרים והח"כים של הקואליציה, כחלון היה הכי ברור. הוא חזר ואמר לפני כשנה, שאם היועץ המשפטי יגיש כתב אישום נגד נתניהו, הוא "לא יוכל להמשיך ולכהן תחת כתב אישום". כחלון אמר זאת כשעמד בראש "כולנו", ורצה להצטייר כפוליטיקאי ישר ומוסרי. היום הוא שותק. לא תצליחו להוציא ממנו מלה בנושא.

היום, כשכולנו נמחקה והוא חזר לליכוד, כחלון חושש לנשוך את היד שמאכילה אותו. המסקנה: לפני שנה הוא לא היה ישר ומוסרי, אלא ציני להפליא, ממש כמו היום.

4 כחלון 2. השבוע שבר כחלון שיא נוסף בתחרות הפוליטיקאי הציני ביותר בישראל. הוא פירסם פוסט ש"אין סיבה שיהיה מחסור בחמאה", וחתם על צו להגדלת המכסות ליבוא חמאה. אלא שכחלון עצמו יודע, שהמכסות הללו עוזרות כמו כוסות רוח למת. לכן הוסיף ואמר, שבעתיד יהיה צורך לקבל החלטה על "ביטול מלא של המכסות ופתיחת השוק, כדי שהצרכן לא יעמוד בפני מצבים כאלה שוב".

רגע, היכן היית בארבע וחצי השנים האחרונות, כשחזרנו ואמרנו שהפתרון היחיד למשק החלב הוא פתיחת הענף לתחרות? הרי אתה העדפת להמשיך בניהול הבולשביקי של הענף, שכמוהו יש רק בצפון קוריאה. הרי אתה המשכת את המצב שבו מועצת החלב קובעת את מחיר החלב הגולמי, כך שהוא יקר ב–30% לעומת אירופה, מה שגורר אחריו מחירים גבוהים לצרכן. אתה גם זה שהמשכת בעיוות של הטלת מכסים של עשרות ומאות אחוזים על יבוא חלב ומוצריו, כדי למנוע תחרות. על חמאה, למשל, מוטל מכס של 126%–140%. אז עכשיו אתה בא ומספר לנו ש"בעתיד" יהיה צורך לפתוח את השוק לתחרות? באמת שיא הציניות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ