נתניהו פונה לבנט (הגרסה הלא מצונזרת)

עפרה אידלמן
עפרה אידלמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עפרה אידלמן
עפרה אידלמן

(הטקסט הרגיל — נאום נתניהו המקורי; בסוגריים — תוספות של הכותבת)

*******

אזרחי ישראל, אסור שדווקא בימים אלה ניכנע לשנאת חינם (צריך לעשות זאת כל השנה).

אסור שהחרמות אישיות בתוך הימין ימנעו הקמת ממשלת ימין (רק החרמות דתיות, מגזריות, מפלגתיות ואישיות שאני מחליט עליהן).

אסור שנחזור על אסון אוסלו ונקים ממשלת שמאל (אנחנו ממילא מקיימים את ההסכם עד היום). ממשלת שמאל עם עלה תאנה ימני חסר משמעות.

ממשלה כזאת, תהיה חלשה, מסוכסכת, מפולגת, משותקת (כמו הממשלה שלי). היא לא תנסה אפילו לבלום את איראן מלחזור להסכם הגרעין (גם לי אין סיכוי). הרי רבים מחבריה תומכים בהסכם המסוכן הזה (אבל הישרדות העם היהודי תלויה רק בי).

ממשלה כזאת, עם יאיר לפיד, ניצן הורוביץ, יאיר גולן, מרב מיכאלי, אבתיסאם מראענה ואיימן עודה (וחבריהם מרע"ם שאליהם התחנפתי עד לפני שעה קלה) — היא לא תמנע עקירת מתיישבים (כמוני, בהתנתקות). להיפך, הרי לפיד עצמו תומך בעקירת 80 אלף מתיישבים (בהם שלושה ממתיישבי בלפור. אני מבין מה זה לאבד בית).

ממשלה כזאת לא תתייצב נגד הכוונה להעמיד את חיילי צה"ל לדין כפושעי מלחמה, הרי מרצ בפירוש מצדדת במהלך ההזוי והאבסורדי הזה (לא מצאו דרך מוצלחת יותר להתבדל ממרב מיכאלי, המסכנים).

זו ממשלה שיהיו בה הלכי רוח שמתנגדים לאופי היהודי של המדינה (אויש, זה מזכיר לי את פירות הים בווילה של פאקר) שתחזיר אותנו לאחור מכלכלה חופשית לכלכלה ריכוזית (זו שבזכותה כולכם מחוסנים), משלום תמורת שלום (וחמישים מטוסי F-35. ומאגר תמר) לשלום תמורת ויתורים ועקירות (כבר הספקתם לשכוח שהצבעתי בעד ההתנתקות וויתרתי על סיפוח, נכון?). רוב העם, בצדק, מתנגד לממשלה כזאת, גם כשמונחים עליה עלי תאנה ימניים (לכן לא הצלחתי להקים ממשלה עד לרגע זה).

65 מנדטים הצביעו עבור ממשלת ימין (ליברמן הוא שמאל). רוב עצום מביניהם הצביע עבורי כראש ממשלה במישרין, על פתק מחל, או בעקיפין למפלגות שהתחייבו מראש לשבת בקואליציה בהנהגתי (לצערי רוב מ-65 זה לא מספיק. בינתיים).

וגם כששואלים היום את כלל הציבור — רוב מובהק, בפער ניכר מול כל מועמד אחר, רוצה שאמשיך להנהיג את המדינה (לכן עברתם ארבע מערכות בחירות בשנתיים). ממשלת ימין בהנהגתי זאת ההכרעה הדמוקרטית (אל דאגה, אני פועל לשינוי שיטת המשטר), אבל כדי שממשלה כזאת תקום נפתלי בנט חייב להתייצב אתנו בגוש הימין ולא לחבור לגוש השמאל (אף שהוא כבר התייצב אתנו וזה לא הספיק).

במצב הפוליטי שנוצר, בנט העלה במו"מ אתנו את הדרישה לכהן ברוטציה כראש ממשלה למשך שנה אחת (האפ$#@7 המוש#$%!!!). במקביל, הוא מנהל מו"מ עם לפיד על בקשה דומה, אפילו גדולה יותר (נו, לפיד כבר יוותר). טוב, זו לא בדיוק בקשה שגרתית מצד מי שעומד בראש מפלגה עם 7 מנדטים (ועוד אחרי שהכנסתי אותו לבלפור), אבל השיקול שמנחה אותי, זה מה שמונח עכשיו על כף המאזניים (המשפט שלי) טובת המדינה. ממשלת ימין, ולא ממשלת שמאל.

ולכן, כדי למנוע ממשלת שמאל, אמרתי לבנט שאהיה מוכן להיענות לבקשתו להסדר רוטציה, שבו הוא יכהן ראשון כראש ממשלה במשך שנה אחת (אמצא כבר איך להתחמק). חברי ימינה ישולבו בממשלה ובכנסת בתפקידים חשובים (שר החלל, השרה לחיזוק ולקידום קהילתי), ואם חלילה לא נקים ממשלה — אם כי לדעתי לא נגיע לזה (כי כבר הגענו ואדאג להישאר לנצח בראש ממשלת מעבר) — נרוץ ברשימה משולבת לכנסת כשכל מפלגה שומרת על זהותה ועל כוחה היחסי (אפס כוח לבנט).

אני אומר שלא נגיע לזה כי ברגע שייווצר גוש מוצק של 59 חברי כנסת מהימין (כמו שיש כבר עכשיו) לא יהיו בחירות (כי המנדט יעבור ללפיד). נוריד מעל הפרק סופית את האופציה המסוכנת של ממשלת שמאל, וניצור את התנאים להצטרפות של סיעות וחברי כנסת נוספים לממשלת הימין (את הסכין בגב נתקע בהמשך).

גם אם תשמעו מהם הצהרות לוחמניות שהם לעולם לא יצטרפו (או סתם קריצות מאחורי הגב). אני יודע שאחרי שנפתלי בנט יתייצב בימין, אחרים יעשו זאת גם כן, כי הם יודעים שזה הדבר הנכון למדינה והם רק מחכים שבנט יעשה את הדבר הנכון (איך הגעתי למצב שאני תלוי בסער לעזאזל?).

ולכן אני קורא לבנט לחתום עוד היום על הסכם להקמת ממשלת ימין עם רוטציה של שנה אחת בראשותו (אריה דרעי ערב), ולהתחייב שלא יצטרף לשום ממשלה אחרת (השליף מלפני הבחירות במילא לא שווה שום דבר).

בפוסט שהוא פירסם לפני עשרה ימים בנט כתב שאפשר להקים ממשלת ימין אם רק אזוז הצדה לשנה הראשונה. אז זזתי. נפתלי, עכשיו תורך (להמשיך לחטוף כאפות עד שאמצא 61 תומכים).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ