מדינאי נולד

מאמר המערכת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מאמר המערכת

לרגע נולד לישראל מדינאי שמקבל החלטות אמיצות ונכונות. ראש הממשלה בנימין נתניהו הוכיח מנהיגות ראויה לשבח, כשהוביל את המהלכים לחתימת העסקה לשחרורו של החייל החטוף, גלעד שליט. נתניהו קיבל את ההחלטה הנכונה וניצח באורח מרשים על אישורה ברוב סוחף בממשלתו.

עסקת שליט איננה נטולת בעיות. שחרורם של 1,027 אסירים תמורת חייל אחד הוא מחיר כבד, שמוכיח שוב, לפלסטינים ולעולם, שאת ישראל אפשר לכופף אך ורק בכוח ובאמצעות הפעלת לחץ. גם השאלה למה העסקה, שהמתווה שלה היה ברור זה כבר, התעכבה כל כך - מעיקה.

מעיקה לא פחות היא שאלת הסיכון, שמא יחזרו המחבלים המשוחררים לסורם וישובו לעסוק בטרור. אבל למרות כל אלה החתימה על העסקה היתה המעשה הנכון היחיד שאפשר היה לעשות. שליט היה זכאי מזמן לצאת לחופשי, וחיילי צה"ל ובני משפחותיהם היו זכאים זה כבר לדעת שיש בירושלים ממשלה שדואגת לגורלם ולא מפקירה אותם כשהם נופלים בשבי. ראש הממשלה הוכיח להם, ולכלל הישראלים, שאכן כאלה הם פני הדברים.

עסקת שליט גם מוכיחה שברצותו נתניהו יכול להוביל מהלכים אמיצים, בלי שתקום נגדו אופוזיציה משמעותית. הלקח הזה צריך להנחות אותו גם ביחס למהלכים גורליים אף יותר משחרורו של חייל אחד. העסקה מוכיחה עוד, שגם מן העבר השני, ואפילו בחמאס, אפשר למצוא פרטנר למו"מ - הפעם בעניין שחרור חייל, אבל ייתכן שאף מעבר לכך.

גלעד שליט נהפך זה כבר לסמל לאומי, ועסקת שחרורו עוררה פרץ של רגשות שמחה בציבור הישראלי כולו, גם אם אלה מלווים בחשש מה מפני הבאות ובהסתייגות מסוימת מהמחיר ששולם. נראה שמרבית החברה בישראל תומכת במהלך - וטוב שכך. עכשיו צריך רק לקוות שהעסקה אכן תצא אל הפועל, שגלעד שליט יחזור לחיק הוריו, ושהזמן שעשה בשבי לא יחרוץ בו צלקות עמוקות מדי. יום שובו הביתה בשבוע הבא יהיה יום של שמחה גדולה לישראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ