ממשלת פירומנים

מאמר המערכת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מאמר המערכת

שבוע ימים לאחר שאביגדור ליברמן הכריז כי יו"ר הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס, הוא "מכשול לשלום", מתברר ששר החוץ אינו בודד במערכה לחיסול בן השיח הפלסטיני. זמן קצר לאחר שישראל חתמה עם החמאס על עסקת שליט והציגה את הנהגת הרשות ככלי ריק, החליט שלשום פורום השמינייה על מסע עונשין נגדה.

הדרג המדיני ניצל את קבלת הרשות כחברה מלאה באונסק"ו ואת מאמציה להתקבל כחברה בסוכנויות נוספות של האו"ם כדי להכריז על פעולות תגמול, שיערערו את מעמד עבאס. הפורום החליט לקדם בניית 2,000 יחידות דיור בהתנחלויות ובמזרח ירושלים ולהשעות העברת יותר מ 300 מיליון שקל שישראל גבתה בעבור הרשות- כסף שנועד לתשלום משכורות לעובדי הרשות לקראת חג הקורבן. הוחלט גם לפתוח בתהליך של שלילת תעודות האח"מ מבכירים ברשות.

בראיון ל"הארץ" השבוע הזהיר שליח האו"ם לאזור, רוברט סרי, כי הנצחת הסטטוס קוו תביא לפירוק הרשות ו"להחזרת המפתחות לידי ישראל". התחזית הקודרת הזאת, המדאיגה מאוד את הדרג הצבאי, אינה מטרידה את מנוחת הדרג המדיני. נהפוך הוא; החלטת השמינייה מלמדת, שראש הממשלה, בנימין נתניהו, הולך בדרכו של ליברמן, הקורא לנתק את הקשרים עם הרשות. חיסול פוליטי של עבאס ושותפיו לדרך יסיר מעל נתניהו את הלחץ הבינלאומי להקפאת הבנייה בהתנחלויות וישחרר אותו מן הצורך לפתוח במו"מ על בסיס גבולות 67'. השתלטות זארגוני טרור על הגדה והפיכתה לתואמת עזה יאפשרו לממשלה לכבוש שוב את השטחים ולעשות בהם ככל העולה על רוחה. התפתחות כזאת תעצים את השפעת איראן והג'יהאד האיסלאמי ותגביר את האיום על ביטחון ישראל.

אילו היתה לישראל הנהגה מפוכחת ואחראית, הנושאת פניה לשלום, היא היתה מקדמת בברכה את צירוף הפלסטינים לאונסק"ו ואף את שדרוג מעמדם באו"ם. למרבה הצער והחרדה, ישראל מונהגת בידי ממשלת ימין קצרת ראות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ