סגירת חשבון עם ערוץ 10

מאמר המערכת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מאמר המערכת

ועדת הכלכלה של הכנסת אמורה להצביע מחר בשנית, לבקשת כמה חברי כנסת, אם לקבל את בקשת ערוץ 10 לדחות בשנה את תשלום חובותיו. מדובר בתשלום תמלוגים ודמי זיכיון, וראשי הערוץ הבהירו שאי דחיית הפירעון תביא לסגירת הערוץ.

הערוץ פירסם בשנים האחרונות כמה תחקירים נגד שרה ובנימין נתניהו, ומן הסתם סר חנו בעיני ראש הממשלה. בשבוע שעבר החליטה ועדת הכנסת לדחות את בקשת הערוץ. חברי סיעת הליכוד הצביעו פה אחד נגד הבקשה. האם הורה נתניהו לחברי סיעתו להצביע נגד בקשת הערוץ, ובכך להביא לסגירתו? אחד ממקורביו צוטט ב"הארץ" כאומר, שאם הפרשן הבכיר של הערוץ, רביב דרוקר, יפנה את כיסאו, עמדת הליכוד עשויה להשתנות.

ערוץ 10 נוצר ביומרה להיות אלטרנטיבה לערוץ 2. הערוץ נחל כישלון מחפיר במשימתו: פרט לחברת החדשות התוססת יחסית שלו, אין בו דבר המייחד אותו מהערוץ המסחרי האחר, על כל הבליו ושעשועוניו. אך סגירה של הערוץ, ובעיקר של חברת החדשות שלו, תפגע אנושות בחופש העיתונות. מצב שבו במדינה יש רק מערכת חדשות אחת בטלוויזיה, בלי תחרות של ממש עם זו של הערוץ הציבורי, הוא מסוכן.

לא פחות נפסדת מעורבות נתניהו במה שמצטייר כמהלכי נקם כלפי הערוץ בגלל העבודה המקצועית של כמה מכתביו. המסר היוצא מלשכת ראש הממשלה הוא, כי מי שיעז לחקור ולפשפש בנעשה בלשכה - יבוא על עונשו. המסר אינו מכוון רק לערוץ 10, אלא לכל אמצעי התקשורת בישראל, למען יראו וייראו. זהו מסר מסוכן, שאין לו מקום בדמוקרטיה, והוא מדרדר את ישראל לראשית ימיה, שבהם מנכ"ל משרד ראש הממשלה היה למעשה העורך הראשי של הרדיו.

לחברי הליכוד יש מחר הזדמנות לשנות את עמדתם, ובכך לשמור על הפלורליזם בשידורי הטלוויזיה. מדובר לא רק בפירעון החובות של ערוץ 10, אלא בפירעון החוב של הח"כים לחופש העיתונות בישראל, בלא איומים ומעשי נקם.

Read this article in English: Settling accounts

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ