אין דין

מאמר המערכת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מאמר המערכת

האירועים שלשום בלילה הוכיחו את מה שכבר ידוע מזמן: בגדה אין דין ואין דיין בכל הנוגע למתנחלים. הם יכולים להתפרע כאוות נפשם. יש קשר ישיר בין ממצאי תחקירו של חיים לוינסון על ההפקרות במחוז ש"י של המשטרה, שפורסם ב"הארץ" ביום שישי, לבין מה שהתחולל ברחבי הגדה שלשום. כ-100 מתנחלים ופעילי ימין התפרעו ליד בסיס החטיבה המרחבית אפרים. כ-50 מהם פלשו אל תוך הבסיס, השחיתו כלי רכב, הבעירו צמיגים ויידו אבנים במפקד החטיבה, אל"מ רן כהנא, ובסגנו שנפצע בראשו. באותו זמן השתוללו מתנחלים אחרים על כביש 55 ויידו אבנים במכוניות פלסטיניות. מוקדם יותר פלשו חברי "נוער הגבעות" לאתר הסגור של קאסר אל יהוד והתבצרו בו. חמישה חסידי ברסלב התגנבו לקבר יוסף בשכם ללא רשות. והכל בלילה אחד של פורענות.

לא מדובר כמובן במציאות חדשה: בספטמבר פלשו מתנחלים למטה חטיבת בנימין והשתוללו שם. היקף האירועים האחרונים גם מוכיח שלא מדובר עוד בקומץ של מתנחלים סוררים משולי המחנה. צה"ל עמד, כמנהגו, מנגד: איש מעשרות הפורעים לא נעצר. כך הוא נוהג תמיד כשמדובר במתנחלים. צה"ל, המשטרה והשב"כ עומדים מנגד כשמתנחלים פורעים בתושבים פלסטיניים, מציתים מסגדים או שורפים מטעים, מכוניות ובתים. עכשיו הם עומדים מנגד כשיעד התקיפה הוא מחנות צה"ל ומפקדיו.

בנימין נתניהו מיהר אתמול לגנות את המעשה ולכנס התייעצות. זו תגובה מיתממת ומאוחרת. ראש הממשלה וראשי מערכת הביטחון יודעים היטב שמתנחלים משתוללים בגדה ואיש לא עוצר בעדם. מי שעמד מנגד לנוכח שריפת המסגדים, מקבל עכשיו את ההתקפות על צה"ל. ומי שישתוק כעת, יקבל התקפות על אזרחים יהודים בתוככי ישראל. על הממשלה להורות מיד על פעולה חריפה ונמרצת לבלימת הטרור היהודי בגדה. יש לפרק את המיליציות החמושות ולהשליט חוק וסדר. לא רק המתנחלים, גם ראש הממשלה וראשי מערכת הביטחון נושאים באחריות להפקרות.

Read this article in English: There is no law

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ