לציית לחוק, לא לרבנים

מאמר המערכת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מאמר המערכת

מנהל ארגון הפועל למען ההתנחלויות, נחי אייל, משתדל לגייס בוגרי ישיבות - בדגש על תושבי ההתנחלויות - למשטרת ישראל (יניב קובוביץ, "הארץ" 25.12). מטרתו של אייל להשפיע על המשטרה מבפנים, להצמיח ניצבים "שמייצגים את המגזר שלנו" ובהם מפקד מחוז ש"י "בעוד 10-20 שנה".

אייל אינו מקדם את תוכניתו במחתרת. הוא אף מתואם עם מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו ועם ראש אגף משאבי אנוש, ניצב ירון בארי, שהובא למשטרה מצה"ל. הגיוס למשטרה, כמסלול המספק פרנסה, אינו חסד שאייל או המעוניינים בשירות עושים לחברה הישראלית, אך משום מה הוא מוצג כקירוב לבבות וכגישור בין שני מגזרים. אם לחיל האוויר היתה סיסמת "הטובים לטיס", נושאים אייל ודנינו את דגל "המתנחלים למשטרה".

עשו לנו לייק וקבלו חדשות, עדכונים ופרשנויות מהארץ לפייסבוק שלכם

חוק יסוד חופש העיסוק אינו מתיר להחרים מועמדים לעבודה כלשהי, ובכלל זה בתחומי הביטחון ואכיפת החוק, רק בגלל מקום מגוריהם. בה במידה, אוסר החוק להפלותם מטעם זה לטובה ובכך להפלות לרעה מתחרים על אותן משרות. על המתנחלים הרוצים להיות שוטרים לעמוד באותן אמות מידה הנדרשות מכל אזרח, ליהנות מאותן זכויות ולמלא אותן חובות. אחת החובות היא הצבה ופעילות בכל ימות השבוע ובכל חלקי הארץ, לפי צורכי הפיקוד. יש וקצינים בכירים נבלמים על סף תפקידים חשובים במחוזות המרוחקים ממקומות מגוריהם, אם הם מסרבים להעתיק את מושבם לתקופת התפקיד. על כן תמוה שהמשטרה מסכימה מראש, שהמתנחלים-השוטרים לא יועסקו במחוז ש"י, לבל יתחככו בשכניהם או חלילה ייאלצו לפנותם ממאחזיהם.

רצוי אמנם שהמידור הנגזר מסודיות המבצעים יביא להעדפת שוטרים שאינם מעורבים רגשית במשימות הכרוכות בחיכוך עם מתנחלים - כך נוהג צה"ל לאחרונה בפיקוד המרכז - אך רק כמדיניות פיקודית ולא כתכתיב של המתנחלים המתגייסים למשטרה. על השוטר לציית לחוק ולשרשרת הפיקוד, לא לרבנים ולא לעסקנים.

Read this article in English: Men in blue (kippot)

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ