הבנאליות של הפרת החוק בחדרה

מאמר המערכת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מאמר המערכת

הסיפור על הקיוסק הקטן בחוף גבעת אולגה, שעם השנים התרחב והפך למסעדת "ג'ורג'י ביץ'" ("שוק חדרה, סניף גבעת אולגה", רויטל חובל, "הארץ", 24.2) הוא לא סיפור מקומי. הוא לא סיפור על גבעת אולגה או על אדם בשם חני ג'רבי, בכיר העבריינים באזור, שהפך עסק קטן למסעדה שחולשת על 305 מ"ר בקו החוף. הסיפור הוא על חוסר היכולת של הרשויות המקומיות לכפות את החוק והנוהל על אנשים כוחניים. הסיפור הוא על הבנאליה של השחיתות.

"ג'ורג'י ביץ'" עקפה את כל מסלולי הרגולציה המקובלים. המסעדה הוקמה ללא היתרי בנייה ומאז 1993 היא פועלת ללא רישיון עסק. במשרד הפנים טוענים שאינה משלמת ארנונה ושצברה חובות עתק. דו"ח של המשרד להגנת הסביבה מלמד כי היא מחוברת באופן פיראטי למערכת החשמל העירונית. על פי חישובי עורך הדין של עיריית חדרה, עד כה הצטבר הסכום ל-153,571.80 שקלים בעבור החשמל בלבד. את הכסף משלמים תושבי העיר.

על פי המשטרה והפרקליטות, הסיבות להפקרות טמונות ביחסים "מיוחדים" ששוררים בין ג'רבי לבין עיריית חדרה. במאבק משפטי שמנהל בימים אלה ג'רבי בניסיון להגן על המסעדה, עומדת העירייה לצדו מול כל הרשויות האחרות. המנכ"ל מודיע כי לעירייה "אין התנגדות עקרונית ואף יש רצון להסדרת השימוש במזנונים", ואילו עורך הדין של העירייה מודיע כי לעירייה "אין התנגדות עקרונית" לחוב שצברה המסעדה על צריכת חשמל.

החיבור המוזר בין מי שהוגדר במשטרה "ראש ארגון פשיעה ויעד מודיעיני בכיר" לבין עיריית חדרה מעורר חשד. מצב שבו המשטרה, הפרקליטות, משרד הפנים, המשרד להגנת הסביבה ורשות המסים מנסים לאכוף את החוק על מי שמפר אותו בבוטות, בעוד הרשות המקומית מגוננת עליו, עלול להעיד על מערכת יחסים שחורגת ממסגרת החוק. שר הפנים חייב להורות על בדיקת הקשר בין עיריית חדרה לג'רבי. אסור שתושבי העיר, שמממנים מכיסם את העוולות הללו, יופקרו אל מול כוח ושררה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ