אותה הכנסת לנצח

מאמר המערכת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מאמר המערכת

נבחרי העם מבקשים להנציח את עצמם, ובעיקר את כהונתם, בכנסת. ועדת השרים לענייני חקיקה החליטה שלשום לתמוך בהצעת חוק שהגיש ח"כ יריב לוין מהליכוד, המאלצת מתמודדים חדשים לכנסת להקים לעצמם מפלגה בתוך שבועיים מהכרזתם על מועמדות, ובכך להגביל את יכולתם לגייס תרומות. ועדת השרים גם החליטה לדחות את יוזמת מפלגת העבודה לקיצור תקופת הצינון לבכירי צה"ל ומערכת הביטחון משלוש שנים לשנה.

קבלת החוק של לוין ופסילת יוזמת העבודה נובעות מאותה מטרה: השרים והח"כים רוצים להנציח את כהונתם, למנוע בחוק את רענון השורות של הפוליטיקה ולחסום ככל שניתן את הדרך אליה למועמדים חדשים שמחוץ למערכת הפוליטית. הצעת לוין נועדה לחסום את יאיר לפיד בדרכו, ובלימת הצעת העבודה נועדה למנוע מקצינים בכירים להשתלב במערכת הפוליטית אחרי תקופת צינון סבירה.

אין לקבל את הפעילות הזאת של גילדת הפוליטיקאים. הפוליטיקה הישראלית בשנים האחרונות מדשדשת במי אפסיים, והמפה הפוליטית חסרה דמויות מרשימות. בבחירות הבאות יש לפתוח ככל האפשר את הזירה לקולות חדשים ולאישים אחרים, שלא צמחו בקרקע הגידול של העסקנים דווקא, שיעמידו את עצמם למבחן הבוחר.

עשו לנו לייק בפייסבוק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות אליכם

אין לחסום את הדרך לא של שדרי טלוויזיה כלפיד (שאליו מכוונת הצעת החוק של לוין), לא של קצינים כגבי אשכנזי ואחרים (שאליהם מכוון התיקון בחוק של העבודה), ולא של אישים מתחומים אחרים. רק הבוחר יקבע אם אישים אלה נראים לו, אם טובה דרכם בעיניו ואם ברצונו לראותם בבית הנבחרים. ח"כים מהסוג של לוין ודומיו יש לנו כבר די והותר. יש לאפשר לרוחות חדשות לאוורר את הפוליטיקה הישראלית, שאינה מצטיינת בפתיחות יתר, בגיוון ובריבוי אלטרנטיבות אמיתיות. תהא הדעה על לפיד או על קציני צה"ל אשר תהא - את ההחלטה על עתידם הפוליטי מוכרחים להשאיר בידי הציבור, בידיו בלבד, ולא לאפשר לקומץ עסקנים לחסום בחוקים את דרכם לפוליטיקה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ