תן לאובמה לנצח

מאמר המערכת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מאמר המערכת

נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, לא המתין לפגישה בארבע עיניים היום עם ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, כדי להבהיר את עמדתו בסוגיית הגרעין האיראני. הוא קרא אתמול מעל במת , להניח את תופי המלחמה בצד. לאחר שחזר והדגיש את מחויבותו לביטחונה ולשלומה של ישראל, הנשיא הבהיר שארה"ב תשקול את השימוש בכוח צבאי כדי למנוע מאיראן נשק גרעיני רק לאחר שישוכנע כי הסנקציות והכלים הדיפלומטיים מוצו עד תום, והתחייב להתמיד בלחץ על איראן ולהעמיק את בידודה.

אובמה התייצב אתמול במגרש הביתי של נתניהו בעיצומה של שנת בחירות, ומתח ביקורת על הדברת המופרזת בדבר . ברומזו לדרג המדיני בישראל ולמתמודדים הרפובליקאים שמתחרים איש ברעהו בקריאות קרב, אמר אובמה שהדבר גרם לעליית מחירי הנפט שמממן את תוכנית הגרעין האיראנית. הנשיא קבע שהעיסוק הפומבי המופרז בסוגיה האיראנית פוגע לא רק בביטחונה של ארה"ב ובביטחון העולם, אלא גם באינטרסים הביטחוניים של ישראל.

הדיבורים המיותרים של המנהיגים הישראלים מושכים אליה אש. מן הראוי שממשלת ישראל תטה אוזן קשבת להמלצתו של הנשיא אובמה, ותאמץ את העצה הנבונה של הנשיא תיאודור רוזוולט: "דבר ברכות ושא מקל גדול". הנשיא האמריקאי נושא את המקל הגדול ביותר בעולם. כדאי גם שיפנימו את מלותיו החשובות של אובמה: "כנשיא וכמפקד העליון, אני מעדיף שבעתיים את דרך השלום על אופציית המלחמה".

תפישת העולם הזאת יפה גם לסכסוך עם הפלסטינים, שהנושא האיראני דחקו לקרן זווית. יש לקוות שאובמה ינצל היום את פגישתו עם נתניהו כדי להדגיש את ההשלכות של התרסקות התהליך המדיני ועימות אלים בשטחים, על המאמץ האמריקאי והבינלאומי לבלום את תוכנית הגרעין ואת הטרור האיראני.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות