מחרימים את העולם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שתי מדינות במזרח התיכון - סוריה וישראל - החליטו באחרונה לנתק מגע עם מועצת זכויות האדם של האו"ם. שתיהן נזפו במדינות שתמכו בהחלטת המועצה לחקור תלונות על הפרה שיטתית של זכויות האדם בהן. במקרה של סוריה, מדובר בטבח אכזרי של אזרחי המדינה, בעוד שהתלונה נגד ישראל נוגעת רק להפרת זכויותיהם וגזל רכושם של אזרחים זרים. יש אמנם רגליים לטענה, שמועצת זכויות האדם לוקה בעיסוק כפייתי בכיבוש הישראלי, ואולם, מכאן ועד החרמתו של ארגון בינלאומי מרכזי הדרך ארוכה - כמרחק שבין מדיניות ההתנחלויות לפתרון שתי המדינות.

ועדת החקירה אינה זקוקה לאשרת כניסה לישראל ולהזמנה "לעשות שבת" במגרון. די לה בהחלטת בג"ץ, שסירבה לבקשתה המבישה של המדינה לדחות את ביצוע פסק הדין החלוט, שחייב פינוי של המאחז עד סוף השבוע הזה. כמו במקרה של ועדת גולדסטון, החרמתה של ועדת החקירה לא תמנע את החקירה. חברי הוועדה ייאלצו להסתפק בפסקי דין של בג"ץ, בעדויות הקורבנות הפלסטיניים ובנתונים שיקבלו מהרשות ומארגונים וולונטריים פלסטיניים, ישראליים ובינלאומיים, שהתמחו במעקב אחרי מפעל ההתנחלויות - המפעל המאושר ביותר בישראל. מן הסתם, עם פרסום ממצאי ועדת החקירה, הממשלה תתלונן על חד-צדדיותם ותגלגל את האשמה לפתחם של הקרן החדשה לישראל וארגוני זכויות אדם הנתמכים על ידה.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

ידידותיה הנאמנות ביותר של ישראל, ובראשן גרמניה, שתמכה אשתקד בהחלטת האו"ם לגנות את מדיניות ההתנחלויות, אינן מוכנות להתעלם מהסתירה בינה לבין הצהרות השלום של ישראל. ארה"ב מסתייגת אף היא מההפרה המתמשכת של ההתחייבות הישראלית לפנות את המאחזים, ובראשם אלה השוכנים על אדמות גנובות. מעל לכל, הרחבת ההתנחלויות פוגעת אנושות בתמיכת הציבור הפלסטיני בפתרון שתי המדינות ומשחקת לידי הקיצונים. רק ממשלה חסרת אחריות יכולה גם לדרוש מכל העולם להחרים את איראן וגם להחרים את כל העולם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ