תוכנית לחיסול השלום

מאמר המערכת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מאמר המערכת

לא בכדי ממשלת ישראל יוצאת מגדרה כדי להדוף את החלטת המועצה לזכויות אדם של האו"ם לחקור את מפעל ההתנחלויות. מפת שטחי הגדה "הזמינים" למפעל ההתנחלויות, שנחשפה ביום שישי בידיעה של עקיבא אלדר ב"הארץ", מלמדת כי בשעה שממשלות ישראל מעלות על נס את כמיהתן להקמתה של מדינה פלסטינית בת קיימא לצדה של מדינת ישראל, הן אינן חוסכות במאמץ כלכלי וביצירתיות משפטית כדי לשבש את הפתרון הזה.

המפה מגלה שבמשך עשרות שנים, המינהל האזרחי מאתר וממפה קרקעות ברחבי הגדה שעל פי חוק עותמאני שאבד עליו כלח מוגדרות "אדמות מדינה". חלק ניכר מאותן אדמות שימשו להקמת התנחלויות ואף מאחזים לא חוקיים. לקצתן הודבקו שמות של יישובים עתידיים בשטחי השיפוט של המועצות המקומיות והאזוריות בשטחים ואף מחוצה להם. בכמה מקומות גבולות השטחים "הזמינים" חופפים לתוואי גדר ההפרדה, שישראל מכנה "גדר ביטחון".

רובו המכריע של מאגר האדמות - הכולל 569 אתרים שמשתרעים על פני כ-620 אלף דונם (כעשרה אחוזים משטח הגדה) - מצוי ממזרח לתוואי גדר ההפרדה ו"גושי ההתנחלויות" שישראל מבקשת לספח במסגרת הסדר הקבע עם הפלסטינים. מאז הסכם הביניים (אוסלו ב'), שהעביר לידי הרשות את השליטה האזרחית בשטחי A ו-B, עבודת המיפוי והאיתור של המינהל, וכן "הכשרת" מאחזים, נעשתה רק בשטחי C שבשליטתה המוחלטת של ישראל. אף שהחלוקה לשלושת האזורים נועדה להוות הסדר זמני, ממשלות ישראל מתייחסות לאזור C - כ-60 אחוזים משטחי הגדה - כאילו היה חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל. המינהל, צה"ל ופרקליטות המדינה עושים הכל כדי להצר את צעדיהם של הפלסטינים המתגוררים בשטחים אלו, ונוהגים בסלחנות יתרה כלפי הפרות חוק מצד המתנחלים - ראו מקרה מגרון.

כדי להבין שהגדה שייכת לעם אחר ושאדמותיה אינן זמינות למדינה יהודית ודמוקרטית, אין צורך בוועדת חקירה של האו"ם.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הטורים והפרשנויות ישירות אליכם

Read this article in English: The kill-the- peace plan

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ