ממשלת יש"ע

מאמר המערכת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מאמר המערכת

זמן קצר לאחר נזיפת שופטי בג"ץ בממשלה בגלל ביזוי החוק והצדק בפרשת מגרון, ראש הממשלה, בנימין נתניהו, חוזר לסורו. שלשום הורה נתניהו לשר הביטחון, אהוד ברק, שלא להוציא אל הפועל צו לפינוי מאחז חדש שהוקם בלב אוכלוסייה פלסטינית בחברון.

נתניהו מתעלם מחוות הדעת של פרקליטות מיפקדת אזור יהודה ושומרון, הקובעת כי נוכחות המתנחלים מאיימת להפר את הסטטוס-קוו העדין בין האוכלוסייה הישראלית לאוכלוסייה הפלסטינית ולהביא לפגיעה בנפש. בצד התרעה מפני אלימות מודגש בחוות הדעת, כי הדין החל באיו"ש אוסר על עשיית דין עצמית בכל הקשור לתפיסת חזקה במקרקעין. על פי אותו דין, גם אם המתנחלים רכשו את הנכס במיטב כספם, אין הם רשאים להשתמש בו בלי קבלת היתר מהמינהל האזרחי. ההתערבות הפסולה של נתניהו מלמדת, כי אינו מבין שדין חברון אינו כדין תל אביב. מדינה שאינה מאפשרת לתושב חברון להתיישב בתל אביב אינה יכולה לאפשר לתושב תל אביב להתיישב בחברון.

גם ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, אינו חוסך מאמץ כדי להפר את האיזון העדין בין ישראל לפלסטינים, כשהוא נושא לשווא את שם "עקרון השוויוניות". ברקת החליט לקדם את הקמת שכונת "קדמת ציון", עוד מיזם של ארווין מוסקוביץ, החותר לייהוד ירושלים. לאחר שבג"ץ דחה את עתירת משפחת חוסייני נגד הקמת שכונה יהודית במתחם מלון "שפרד" במזרח ירושלים, נסללה הדרך להקמת שכונת מחלוקת נוספת של המיליונר האמריקאי הקיצוני.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב המאמרים ישירות לפייסבוק שלכם

בקדנציה הקודמת של נתניהו כראש הממשלה הוא הורה (תחת לחץ של הממשל האמריקאי) לפנות את המתנחלים משכונת ראס אל-עמוד, שמוסקוביץ החל לבנות במזרח העיר. נתניהו טען, שהפינוי "משרת את אחדות עיר הקודש, אחדות העם והמשך התהליך המדיני". למרבה החרדה, השפעת המתנחלים על הממשלה גוברת על אינטרסים אלה. אם ברק שוב ייכנע לעבריינים ולפטרוניהם הפוליטיים, הוא יהיה שותף לרמיסת השלום והזניית שלטון החוק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ