אנרכיסטים ברשות הממשלה

מאמר המערכת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מאמר המערכת

ראש הממשלה, שרים וקצינים בכירים התפארו השבוע בניצחונם על “אנרכיסטים” שביקשו להפר את החוק והסדר בשטחים. מליצי היושר של טענו, שסמח”ט הבקעה, שהטיח את רובהו בפניו של פעיל שלום מדנמרק, גונן על חייליו מפני קבוצת אנרכיסטים.

אם אנרכיסט הוא מי ששולל את המונופול של הממשלהוהרשויות על הסמכות והכוח, ההגדרה הזאת מיטיבה לאפיין מגזר רחב מקרב המתנחלים, ששמים ללעג את שלטון החוק בשטחים ונהפכו לאדוני הארץ.

, שהוקם בשנה האחרונה ללא היתר על קרקע פלסטינית פרטית, שיש לגביה תיעוד מסודר מצד המדינה. אף שהמינהל האזרחי הוציא צווי הפסקת עבודות לבנייה במאחז, המתנחלים הספיקו לאכלס כ– 20 מבנים. מקורות ביטחוניים אישרו, כי לא ננקטו צעדים מעשיים להפסקת הבנייה.

השבוע דווח גם על - בנייה שהופסקה רק לאחר תלונות חוזרות ונשנות של ארגון רבנים לזכויות אדם ופעילי תעאיוש. מתנחלי מצפה כרמים יכולים לשאוב עידוד מחבריהם במגרון, גבעת אסף, האולפנא בבית אל ומעשרות שכונות שפורחות על אדמות שדודות בגדה. הם למדו שפקחי המינהל האזרחי אינם זוכים לגיבוי של הדרג המדיני, וכי צה”ל והמשטרה מעדיפים לעצור “אנרכיסטים” שמבקשים להגן על בעלי האדמות הפלסטיניות מפני “המתיישבים”.

המתנחלים שמים את יהבם בחבריהם מסיעות הימין שעמליםעל חוק להכשרת גזל כבשת הרש ועל ועדת השופט בדימוס אדמונד לוי היושבת על המדוכה. בניגוד לנחישות השלטונות במאבק בפעילי שלום וזכויות אדם, המתנחלים זוכים לחסינות מפני החוק וגורמי האכיפה
ולאהדה של נבחרי ציבור. לנוכח ההתנהגות המבישה של הדרג המדיני - הנושא את שם השלום לשווא - הגיעה השעה שהיועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין יטיל את כל כובד משקלו כדי לבלום את האנרכיסטים ברשות הממשלה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות