התקצוב לפינוי מגרון: קלקלת בחירות

מאמר המערכת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מאמר המערכת

בימים שבהם מחאת "הצדק החברתי" היתה בעיצומה הבטיח ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לייחד תקציב מיוחד לסיוע לזוגות צעירים שידם אינה משגת לרכוש או לשכור דירה צנועה. עם זאת עמד נתניהו על חשיבות השמירה על מסגרת התקציב כדי להבטיח שישראל לא תיקלע למשבר כלכלי, דוגמת זה הפוקד את ארצות הברית ורבות ממדינות אירופה. והנה, באורח פלא מצאה שלשום הממשלה יותר מ-53 מיליון שקל לפתרון בעיית הדיור של 48 משפחות ורווקה אחת. כלומר, יותר ממיליון שקל למשפחה. זה המחיר שאזרחי ישראל, בהם חסרי הדיור משדרות רוטשילד, נדרשים לשלם כדמי לא יחרץ לתושבי מאחז מגרון, שהוקם בניגוד לחוק על אדמה פרטית של פלסטינים.

על פי התוכנית שאושרה בממשלה, כדי לפייס את העבריינים ואת פטרוניהם בממשלה ובכנסת, יעברו תושבי מגרון עד להשלמת בתי הקבע שלהם לאתר זמני, שיוקם בכספי ציבור. לאחר מכן הם יוזמנו לבחור בין שתי התנחלויות חלופיות, שהתשתיות שלהן ימומנו כמובן מאותו מקור.

חושבים שהתוכנית הממשלתית לפינוי מגרון הוגנת? דברו על זה בפייסבוק

הממשלה מציבה בכך נורמה מוסרית מעוותת, ולפיה היא מחסנת ציבור שלם מפני החלטות של בית המשפט העליון ומגישה את החשבון לציבור גדול של שומרי חוק.

אף על פי שהמתנחלים הם מיעוט קטן מקרב בעלי זכות הבחירה הם הרחיבו בשנים האחרונות את ייצוגם במוסדות הליכוד, וכך הגבירו את השפעתם על נציגיו בממשלה ובכנסת. הם הבינו, שאין דרך יעילה יותר למימוש האידיאולוגיה ולקידום האינטרסים הכלכליים שלהם.

ההחלטה של ממשלת הימין להקצות את התקציב השערורייתי בעבור מפוני מגרון מעלה ניחוח רע של קלקולי כלכלת בחירות. למרבה הצער, זה המחיר שהחברה הישראלית משלמת על אדישותה הפוליטית. הגיע הזמן לכך שהמוני האזרחים שיצאו בהמוניהם לרחובות תל אביב ושדרות בדרישה לצדק חברתי יתרגמו את המאבק שלהם לשפה פוליטית. זו הדרך היחידה למנוע חלוקה קלוקלת של העוגה ולהגיע לצדק חברתי לכל.

Read this article in English: Paying off Migron

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ