אנחנו משלמים את מחיר ההסתה

מאמר המערכת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מאמר המערכת

מירי רגב, חברת כנסת (ליכוד), דוברת צה"ל לשעבר, עמדה ביום רביעי בלילה מול כאלף מפגינים משולהבים בשכונת התקוה, ואמרה: "הסודאנים הם סרטן בגוף שלנו. נעשה הכל כדי להחזיר אותם למקומותיהם". דני דנון, חבר כנסת (ליכוד), ראש "השדולה לטיפול בבעיית המסתננים", אמר: "צריך לגרש את המסתננים. לא צריך לפחד לומר את המלה הזאת - גירוש עכשיו". גם חברי הכנסת יריב לוין (ליכוד), רונית תירוש (קדימה), ומיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי) השתתפו בעצרת ההסתה.

ההשתלחות האלימה של נבחרי הציבור גבתה מחיר מיידי. לאחר ההפגנה התקבצו ברחוב הראשי מאות בני אדם, ניפצו שמשות, בזזו חנות, חבטו על מוניות שהסיעו זרים, השליכו שני חזיזים לעבר סוסי משטרה, היכו תושבים סודאנים, רדפו אחרי פעיל שמאל ועיתונאי, וצעקו "העם רוצה את הסודאנים לגרש" ו"סודאנים לסודאן".

באותו יום הודיעה משטרת תל אביב שעצרה 11 בני אדם - 9 מהם קטינים - החשודים בתקיפת מהגרים. על פי העדויות, חברי הכנופיה תקפו זרים באמצעות אלות, גז פלפל ואף הכו ושדדו אותם. מוקדם יותר פורסם, כי היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין תומך בגירוש אזרחי דרום סודאן למדינתם. בבוקר שאחרי יצא לדרכו קמפיין שהוביל ראש עיריית תל אביב רון חולדאי - ושכולל חמישה ראשי ערים נוספים - ומטרתו לכלוא ולגרש את המהגרים.

הפרטים מתלכדים לכדי תמונה עכורה: בישראל מתחולל בימים אלו מסע הסתה מסוכן. נבחרי ציבור מנסים להפיק רווח פוליטי ממצוקה של אזרחים ועל חשבון אוכלוסייה חלשה וחסרת אונים. גם פעילי ארגוני זכויות אדם נרדפים. ההיסטוריה של העם היהודי - עמוסת מופעי הסתה, רדיפה ופוגרומים - אינה מהדהדת באוזני המסיתים. בעיית המהגרים, שמשליכה על אזרחים רבים שמתגוררים באזורים חלשים ונושאים על גבם את מחדלי הממשלה בטיפול בנושא, ראויה לפתרון רציני וכולל. בינתיים היא הופכת אות קלון על חברה שלמה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ