רוחם החשוכה של נבחרי ציבור

מאמר המערכת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מאמר המערכת

טרם שככו הדי מסע ההסתה וליבוי היצרים נגד המהגרים מאפריקה, וכבר נמצא יעד נוסף לשיסוי: קהילת ההומואים והלסביות. בשבוע שעבר היתה זו ח"כ אנסטסיה מיכאלי (ישראל ביתנו), ושלשום החרה החזיק אחריה יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, ח"כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי). השניים מתחרים זו בזה מי משמיע דברים יותר שפלים ונבערים.

מיכאלי ידעה להגיד, ש"רוב ההומואים עברו בילדותם הטרדות מיניות", והם "מתאבדים בגיל 40", תוך שהיא יוצאת נגד שידורי ערוץ 10, ש"מציגים מציאות מדומה על הומואים". אריאל הלך צעד נוסף: הוא קרא לצה"ל שלא לגייס הומואים ולסביות ש"מבליטים את נטייתם המינית ומתגאים בה... מדובר בשאלת הערכים שעליהם מושתת הצבא, ולפי דעתי עליו להתנהל ברוח היהדות".

אם דבריה של מיכאלי התבססו על בורות מחפירה, השתלחותו של אריאל מבוססת על התנשאות בלתי נסבלת והלך רוח חשוך: הערכים של ההומואים סותרים, כביכול, את רוח היהדות וממילא את רוח צה"ל, על פי אריאל, ולכן אין לגייסם. אלו כמובן דברי הבל ורעות רוח. שוב צריך להזכיר לאריאל ולדומיו, כי ההומואים והלסביות הם ככל האדם, וטוב עשה שר החינוך גדעון סער, שמיהר לצאת נגד ההתבטאויות הללו.

ישראל מרבה להתהדר בשנים האחרונות ביחסה הליברלי לקהילה הגאה. ואמנם, קהילת ההומואים והלסביות רשמה לעצמה הישגים מרשימים במאבקה לשוויון. החקיקה בישראל נאורה וגם החברה מצטיינת ברובה ביחסה הליברלי לקהילה. מצעד הגאווה שהתקיים לפני כמה ימים בתל אביב שימש הוכחה לכך. היה זה לא רק מצעד ססגוני וחופשי - אלא גם מפגן כוח.

אבל בכל ההישגים הללו אין די, כל עוד מרשים לעצמם אישי ציבור להתגולל שוב ושוב על ההומואים והלסביות. התבטאויותיהם מעידות כמובן יותר על עולמם החשוך מאשר על עולמם של ההומואים והלסביות, אבל שום חברה נאורה לא יכולה לעבור עליהן לסדר היום.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ