שר לענייני הסתה

מאמר המערכת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאמר המערכת

בעוד השיח הציבורי על מבצע "עמוד ענן" מתגלה כמאופק מעט יותר מאשר במבצעים דומים בעבר, ויש רושם שהחברה בישראל התבגרה והתמתנה, מתבלט לשמצה סגן ראש הממשלה ושר הפנים, אלי ישי. בימים האחרונים לא החמיץ השר שום הזדמנות להתלהם ולהלהיט את הרוחות.

ישי קורא "להחזיר את עזה לימי הביניים", להרס כל התשתיות האזרחיות בעזה; ישי מצדד כמובן בפעולה יבשתית גורפת. דווקא השר, שמפלגתו מייצגת תרבות חשוכה של ימי הביניים, מסית להחזיר את עזה לאותם ימים. דווקא ראש המפלגה, שחלק ניכר מנבחריה ומבוחריה אינם משרתים בצה"ל, מטיף לצה"ל להסתבך בעזה, להרוג ולהיהרג עוד יותר.
ישי אינו היחיד בהצעותיו הקיצוניות; גם שר התחבורה, ישראל כץ, ואישים נוספים התבטאו באורח בלתי נסבל, אך ישי הוא מהבולטים שבהם ¬ הוא סגן ראש הממשלה.

ישי מתבטא כך אך ורק כדי לשאת חן בעיני מצביעיו. כך עשה תמיד: מסית ומדיח, זורע שנאה ופחד, נגד המהגרים מאפריקה, ההומוסקסואלים ושאר מיעוטים בחברה. החברה היתה צריכה מזמן להקיא את ישי מקרבה. גם ראש הממשלה נושא באחריות: היה עליו לקרוא את סגנו לסדר. ישי משמיע את קול הממשלה וקול המדינה.

מאז 1948 עזה היא אזור מוכה אסון. עוני, צפיפות, פליטות ודלות מאפיינים את חיי תושביה. נוספו להם גם הכיבוש הממושך בידי ישראל, הנתק מהגדה המערבית והמצור והסגר הימי. פגיעה בתשתיות האזרחיות, העלובות בלאו הכי, איננה רק מעשה לא אנושי ופשע מלחמה, גם לא תצמח ממנו שום תועלת לישראל. ישראל ניסתה זאת לא פעם בעבר: הרסה כבישים וגשרים, החריבה תחנות כוח ומאגרי מים והפכה לגיהנום את חיי 1.5 מיליון תושבי עזה. התוצאה: החמאס רק התחזק, סבל התושבים החמיר, ואתו גם השנאה לישראל. ישראל היתה צריכה להיות מעוניינת בדבר הפוך לגמרי: בשגשוג של עזה. לכן מי שמציע עכשיו "להחזיר את עזה לימי הביניים" הוא פוליטיקאי שפל ויועץ רע.

אלי ישיצילום: אמיל סלמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ