מדיניות פראית

מאמר המערכת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מאמר המערכת

את החלטת ראש הממשלה להקפיא את העברות הכספים לרשות הפלסטינית ולבנות 3,000 יחידות דיור נוספות בשטחים אי אפשר להגדיר אלא כחוסר אחריות. ההחלטה להעניש את הרשות משמעותה התנגחות חזיתית עם הקהילה הבינלאומית, אשר ברוב קולות העניקה לפלסטינים הכרה במדינתם במעמד של משקיפה.

המדיניות הזאת כבר יוצרת איום חמור על ישראל. מדינות ידידות כמו צרפת, בריטניה ושוודיה שוקלות להחזיר את שגריריהן ולבחון מחדש את הסכמי הסחר. זהו מחיר כבד ביותר שאיננו יכול להיות מוסבר כהשקעה בביטחון הלאומי, אלא כגחמה שעלולה לדרדר את מעמדה של ישראל למעמקים חדשים. ישראל, שמשקיעה מאמצים אדירים כדי למנוע חרם על סחורות ישראליות ואף חוקקה חוקים כדי להילחם בסכנה הזאת, מגישה במו ידיה לאותן מדינות את ההיתר להחרימה.

הקפאתם של 460 מיליון שקל, כספי מסים שישראל גבתה בעבור הרשות בנובמבר, מתורצת בקיזוז חובות. חובות כאלה יש להסדיר כפי שנהגה ישראל לעשות בעבר ולא להעמיד את הרשות בפני שוקת שבורה, ואת אזרחיה, שרבים מהם מתקיימים מעבודה במנגנוניה ¬ בסכנת אבטלה ורעב.

צעדים כאלה לא ישנו את החלטת העצרת הכללית של האו"ם, אלא יציגו את ישראל כמי שפועלת במכוון נגד תהליך השלום. נתניהו ושרי ממשלתו אינם רשאים להכניס את ישראל לבידוד עולמי. קיומה של המדינה אינו יכול להיות מובטח על ידי כך שתילחם נגד מדינה פלסטינית הכבושה ממילא, אלא על ידי כך שתטפח את מערכת הקשרים הבינלאומיים שלהם נזקקה ותזדקק במאבקה נגד איומים אמיתיים כמו ההתגרענות האיראנית. הם אינם יכולים לתרץ את ענישת הפלסטינים בכך שיפגעו באופן מהותי בכלכלה הישראלית, ועליהם להטמיע את העובדה שהיחס לישראל אינו מנותק ממדיניותה בשטחים.

על נתניהו לחזור בו מהחלטותיו המסוכנות, להפשיר את כספי הרשות ולהקפיא את תוכניות הבנייה החדשות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ