מועמדות לא ראויה

מאמר מערכת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מאמר מערכת

הקדנציה של ניר ברקת כראש עיריית ירושלים התאפיינה בטיפוח חזון ההתנחלויות של הימין, ובתמיכה קבועה בארגונים כמו עטרת כהנים ועמותת אלע”ד – קבלני הביצוע של "ייהוד" השכונות הערביות בעיר. ברקת איפשר את הרחבת ההתנחלות היהודית בשכונות הערביות בירושלים; הוא מצהיר על הערצתו לרב מרדכי אליהו, שתמך ברב מאיר כהנא, ובבחירות האחרונות לרבנות הראשית אף תמך בבנו, הרב שמואל אליהו, שחתם על פסק הלכה האוסר להשכיר ולמכור דירות לערבים (גידי וייץ, ניר חסון, 4.10).

כל אלו מכרסמים בדמותו הציבורית ומעוררים חשש כי ראש העיר נתון להשפעותיהם של פורעי חוק ימניים ואידיאולוגיה גזענית. אולם האלטרנטיבה שניצבת מול ברקת בבחירות מסוכנת הרבה יותר, כיוון שהיא חותרת תחת עקרונות השלטון המוניציפלי התקין בישראל, ושמה ללעג את מוסד העירייה, שנועד לשרת בראש ובראשונה את תושבי העיר.

מועמדותו של משה ליאון, רואה חשבון מגבעתיים ועסקן פוליטי הנמנה עם מקורביו של יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, היא מועמדות שנולדה בחטא. לא טובת העיר ירושלים ותושביה היא שייסדה אותה, אלא ברית פוליטית בין שני פוליטיקאים שאחד מהם, אריה דרעי, הורשע בפלילים, ונגד האחר הוגש כתב אישום בגין מרמה והפרת אמונים.

ליברמן אינו מסתיר את העובדה כי הוא משמש כפטרונו של ליאון במשך שנים, ומקדם את מינויו לתפקידים שונים. ב–1997 הצליח ליברמן למנות את ליאון כמחליפו בתפקיד מנכ"ל משרד ראש הממשלה. לאחר קדנציה שהסתיימה בהמלצת המשטרה להגיש נגד ליאון כתב אישום בפרשת בני הזוג נתניהו ואבנר עמדי (התיק נסגר בעקבות החלטת היועץ המשפטי לממשלה אליקים רובינשטיין) הוסיף ליברמן לדאוג למקורבו, ובעת כהונתו כשר תחבורה מינה אותו ליו"ר חברת רכבת ישראל. כעת משמש ליברמן ראש מטה הבחירות של ליאון, ואי אפשר להימנע מהרושם כי מטרתו האמיתית היא חיזוק מעמדו בסניף הליכוד בירושלים ונגישות למינויים הפוליטיים בבירה.

גם הברית עם דרעי, שחפץ להחזיר לסיעות החרדיות את הכוח שהיו להן בימיהם של אהוד אולמרט ואורי לופוליאנסקי, משקפת את המהות האינטרסנטית של המועמדות של ליאון. ירושלים ראויה לראש עיר שמחויב לאינטרסים שלה ולא של גורמים פוליטיים, שמבקשים לצבור כוח על חשבון טובת התושבים. משה ליאון אינו ראוי להיות ראש עיריית ירושלים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ