כתב אישום ובהקדם

מאמר מערכת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מאמר מערכת

בשקט, וכשהיא חוסה תחת צלן הנדיב של פרשיות אחרות (קריסת תיק הבר־נוער, העדות החדשה של שולה זקן), מגבשת פרקליטות המדינה הסדר טיעון עם פרקליטי הרב יאשיהו פינטו, ולפיו יוגש נגד הרב כתב אישום מקל.

לפני כחודש איים אלי שוורץ, הפרקליט המלווה את תיק פינטו, להתפטר במידה שהיועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין אכן יחתום על הסדר טיעון עם הרב. כשבועיים לאחר מכן פורסם שווינשטיין דווקא החליט להגיש כתב אישום, שבו תיוחס לפינטו הצעת שוחד בסך 200 אלף דולר לתנ"צ אפרים ברכה, לשעבר ראש חטיבת החקירות במשטרה וכיום ראש יאח"ה - בתמורה למידע על חקירה שהתנהלה נגדו.

אלא שכעת מתברר, שהחשש של שוורץ היה מוצדק. פרקליט המדינה הנכנס, שי ניצן, מגבש בשבועות האחרונים הסדר עם עורכי דינו של פינטו, ולפיו יתאפשר למח"ש לחקור באזהרה את ניצב מנשה ארביב, מפקד יחידת להב 433 של המשטרה, שפרש באחרונה על רקע החשדות שקיבל טובות הנאה מהרב. בתמורה, הפרקליטות הסכימה להתחייב שלא לדרוש יותר מתשעה חודשי מאסר בפועל, בהנחה שפינטו יורשע. עוד סוכם, כי אם יוגש נגד ארביב כתב אישום פלילי, יחליט היועץ המשפטי אילו הקלות נוספות לתת לפינטו. סנגוריו של פינטו אף דרשו למחוק מכתב האישום סעיפים של סחיטה באיומים, הדחה בחקירה, איומים על קצין משטרה וניסיון לשחד קצין נוסף.

אסור שהסדר טיעון מסוג זה ייצא לפועל. העובדה שפינטו הקיף עצמו בפרקליטי ויחצ"ני צמרת אינה צריכה להעניק לו חסינות או הקלות, שלא היו חלות על אזרח מן השורה. גם החשדות נגד ניצב ארביב, חמורים ככל שיהיו, אינם אמורים להכריע בעד הסדר טיעון.

האינטרס הציבורי המובהק הוא להגיש כתב אישום מקיף וענייני נגד פינטו ולאפשר לבית המשפט להכריע; האינטרס הציבורי הוא לחשוף את שלל העדויות של הרב וחסידיו, כמו גם של קציני משטרה בכירים; האינטרס הציבורי הוא לבדוק אם פינטו אכן ניהל מלחמת חורמה נגד קציני משטרה שהעזו לחקור חשדות נגדו; האינטרס הציבורי הוא לעקור מהשורש את התרבות המושחתת לכאורה, שמערבבת רבנים, שוטרים, פוליטיקאים בכירים, אנשי עסקים, עיתונאים ועבריינים; האינטרס הציבורי הוא שהיועץ המשפטי לממשלה, בגיבוי פרקליט המדינה, יודיעו בהקדם על הגשת כתב אישום נגד פינטו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ