לכו להחליף את נתניהו

מאמר המערכת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מאמר המערכת

הבחירות שייערכו היום הן הזדמנות אמיתית לשנות את הכיוון המדכדך שאליו צועדת ישראל. בשש שנות שלטונו הפגין בנימין נתניהו אוזלת יד מוחלטת וחלה נסיגה כמעט בכל תחום משמעותי.

בתקופת נתניהו המשק המשיך לדשדש בקצב צמיחה נמוך; הטיפול בתחום הדיור היה מחפיר וזוגות צעירים רבים לא יכולים לרכוש דירה; הממשלה לא פעלה מספיק בתחום יוקר המחיה, לא פירקה מונופולים וקרטלים, לא ביצעה רפורמה בניהול כוח אדם במגזר הציבורי, לא קידמה את הרפורמה הדרושה בחברת החשמל, ולא רפורמות דרושות בפנסיה לנשים ובצה״ל.

נתניהו טירפד את דו"ח ועדת גרמן לחיזוק מערכת הבריאות הציבורית. הוא איפשר את מינויה של ועדת אלאלוף למלחמה בעוני, אך הקפיד שהמלצותיה לא ייושמו. הוא נתן את ידו לביצוע רפורמות חצי־אפויות בחינוך ואיפשר העברת כספים רבים למוסדות חינוך דתיים וחרדיים על חשבון הזרם הממלכתי.

בתחום הביטחוני המצב כיום חמור מכפי שהיה לפני שנים אחדות: איראן ניצלה את שנות שלטונו של נתניהו להגדלה שיטתית של התשתית לנשק גרעיני, כשבמקביל נתניהו הורס את היחסים עם ממשל אובמה ומרופף את המשענת האסטרטגית העיקרית של ישראל. ההבטחות של נתניהו להכרעה מוחצת נגד חמאס התנפצו גם הן על רקע מבצע ״צוק איתן״ בקיץ האחרון, שנמשך 50 ימים, ועלה בחייהם של 73 ישראלים ויותר מאלפיים פלסטינים.

נתניהו היה אחראי ליחס המחפיר כלפי מבקשי המקלט. לצד גדר ההפרדה שהקים ושעצרה את זרם הפליטים, הוא התעקש לקדם גרסאות של חוק עוקף בג"ץ, במטרה להקשות על חייהם של אנשים, שנמלטו מהתופת בארצותיהם, ושישראל מחויבת בהגנתם.

תחת שלטון נתניהו פרחה חקיקה אנטי־דמוקרטית, מסיתה וחסרת סובלנות. יוזמות מופרכות לחיזוק הזהות היהודית — בראשן חוק הלאום — הדגישו את ניסיונותיו לדחוק את המיעוטים לקצה ולהפוך אותם לאזרחים סוג ב'.

מעל לכל, לאורך כל שנות שלטונו של נתניהו המשיך הכיבוש להעמיק את שורשיו, המלה "שלום" נהפכה לאות ריקה ועתיד המדינה הופקר לטובת המשך בניית מפעל ההתנחלויות.

הבחירות הן הזדמנות לבוא חשבון עם נתניהו. הגיעה העת להציע תקווה חדשה לאזרחי ישראל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ