הבושה של השב"כ

מאמר המערכת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מאמר המערכת

כמעט חודש וחצי חלף מאז הפיגוע הרצחני בבית משפחת דוואבשה שבכפר דומא, ולזרועות הביטחון אין, ככל הידוע, כל קצה חוט באשר למבצעיו. זהו מצב בלתי סביר ובלתי נסבל. ככל שנוקף הזמן מתגבר החשש שזרועות הביטחון, והשב"כ בראשם, לא עושים די כדי ללכוד את הרוצחים. אלו מסתובבים חופשיים, מהתלים ברשויות ומוּעדים לבצע עוד פשעים מחרידים.

לכידת רוצחיהם של שלושת בני משפחת דוואבשה — שלשום הובאה למנוחות אם המשפחה, ריהאם בעקבות בנה הפעוט עלי ובעלה סעד — איננה כחיפוש של מחט בערימת שחת. מותר להניח, בסבירות לא נמוכה, שהרוצחים באו מאחד המאחזים הפראיים סביב עמק שילה, ובכל מקרה האוכלוסייה שעליה נופל החשד, זו שממנה באו המציתים והפורעים הקודמים, איננה אוכלוסייה בלתי מוגבלת בגודלה, או בלתי מוגדרת באופיה. שב"כ, שמצטיין בלכידת טרוריסטים פלסטינים, לא יכול לרחוץ בניקיון כפיו ולטעון שקצרה ידו מללכוד את מבצעי הפשע המתועב הזה.

די להזכיר איך נהגו השב"כ, צה"ל והמשטרה לאחר חטיפת שלושת תלמידי הישיבה לפני יותר משנה, גם כשכבר ברור היה שנרצחו: במהלך מבצע "שובו אחים" פשטו אלפי חיילים על הגדה המערבית, ונעצרו כ–400 פלסטינים, בהם גם חברי פרלמנט, שלא היה להם כל קשר לרצח. סופם של רוצחי השלושה הגיע עד מהרה. הם חוסלו.

ישראל נהגה אז בפראות, אבל היא הוכיחה שסופו של כל מחבל פלסטיני בכלא, או שהוא מחוסל. נטל ההוכחה שישראל לא נוקטת מדיניות של איפה ואיפה כלפי מבצעי מעשים נפשעים, על פי השתייכותם הלאומית, מוטל עכשיו על כתפי גורמי החקירה והממשלה שמנחה אותם. כל עוד יימשך המצב שבו מבצעי הרצח המשולש בכפר דומא חופשיים, אי אפשר יהיה להשתחרר מהחשש שלא מדובר באזלת יד בלתי נמנעת.

ראש הממשלה ושר הביטחון חייבים לכנס את ראשי זרועות הביטחון ולהבהיר להם, שלכידת הרוצחים הללו עומדת בראש סדר העדיפויות, וכי יש להקצות לכך את כל המשאבים הדרושים. אם לא ייעשה כן, הגינויים הנחרצים לרצח, שנשמעו מכל קצווי הקשת הפוליטית, יישארו בבחינת מלים ריקות.

האנשים ששרפו משפחה שלמה, ודנו את היחיד מתוכה שנשאר בחיים, ילד בן ארבע, לחיי יתמות, הם אנשים מסוכנים ביותר — לא רק לפלסטינים, אלא גם לאזרחי מדינת ישראל.

מי ששרפו תינוקות חיים מסתובבים חופשיים — ואין בושה גדולה יותר למי שאמורים היו ללכוד אותם זה כבר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ