מנסים לשבור את השוברים

מאמר המערכת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מאמר המערכת

ארגון "שוברים שתיקה" נהפך לאיום הגדול ביותר על ביטחונה של ישראל, לפחות על פי תחקיר ערוץ 2, שהציג "ראיות" לכאורה שבהם נראים פעילים של הארגון מדובבים שתול ומתאמצים לדלות ממנו מידע צבאי רגיש.

"התחקיר", שנעשה בכלל על ידי עמותת הימין "עד כאן", כבר נהפך בפיו של השר לירושלים ומורשת, זאב אלקין, ל"חשש כבד לשימוש בשוברים שתיקה ככלי ריגול". שר הביטחון, משה יעלון, מיהר להורות על בדיקת החומרים, וראש הממשלה בנימין נתניהו, בעזרת דף הפייסבוק שלו, קבע ששוברים שתיקה "חצו עוד קו אדום", וכי "גורמי החקירה הביטחוניים בודקים את הנושא".

כמובן שגם יאיר לפיד ניצל את ההזדמנות כדי להציג את עצמו כימני בכל רמ״ח אבריו ופסק, ש"הארגון חותר תחת מדינת ישראל וגורם לה נזק כבד מאוד מבפנים ומבחוץ. בזמן שמדינת ישראל נאבקת מול גל טרור, לוקח ארגון שוברים שתיקה מידע ומשתמש בו נגד המדינה. מדינת ישראל צריכה לעשות הכל כדי להגן על חייליה — זה ארגון שאין לו שום זכות קיום במדינה שנלחמת יום יום בטרור למען ביטחון אזרחיה".

נדמה שלא נותר אלא לדרוש מן הממשלה להכריז על שוברים שתיקה כעל ארגון טרור, לעצור את חבריו, לשפוט את החיילים הבוגדים שהעבירו מידע על עוולותיו של צה"ל בשטחים, ולברך את ערוץ 2 על הישגו העיתונאי, שהציל את מדינת ישראל מפני מחרביה, כפי שעשה בעבר באמצעות ״עובדה״ ביחס ל״אויב האומה״, עזרא נאווי.

בדרך זו ייפתרו כנראה כל הבעיות הביטחוניות שמהן סובלים אזרחי ישראל, ושהממשלה טרם המציאה להן פתרון: גל הטרור האחרון, המצטרף לאינתיפאדות, מבצעים ויתר פגעים שנגזרים מהכיבוש ארוך השנים. מצער כי במקום להנהיג ולמצוא פתרונות אמיתיים לטרור, נוקטת הממשלה אסטרטגיה נבזית של הסתה פרועה נגד ארגון זכויות אדם. זאת, במדינה המתנאה בדמוקרטיה המשגשגת שלה, שבולטת בקרב עמי האזור.

שוברים שתיקה הוא ארגון חיוני, ששם לו למטרה לטהר את צה"ל מפעילות בלתי חוקית של חיילים, התעמרות והתעללות בפלסטינים ופרשנות אלימה של הוראות. תכליתו ופעילותו העקשנית נגד הכיבוש אינן מעשה בגידה. למעשה, מדינה דמוקרטית צריכה להתגאות בקיומו של ארגון כזה, להעניק לו את מלוא הגיבוי ולהפסיק את ציד המכשפות הפופוליסטי שמתנהל נגדו. הניסיונות האלימים להשתיק את שוברים שתיקה, והשימוש החוזר בו כבשעיר לעזאזל פוליטי, חייבים להיפסק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ