הגלידה עלתה לו לראש

מאמר המערכת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאמר המערכת

ראש הממשלה בנימין נתניהו משתכר 46.7 אלף שקל בחודש. מלבד המשכורת החודשית, המדינה מממנת לו את כל הוצאות מעונו בירושלים: מזון ואירוח, ניקיון, גינון, חשמל, מים, ארנונה, טלפון קווי, טלפון נייד. כמובן שגם חלק מהוצאות ביתו שבקיסריה ממומנות על ידי המדינה. תקציב רכישת הביגוד של נתניהו ורעייתו מסתכם ב-50 אלף שקל בשנה. יש לו רכב שרד ונהג. למעשה, ראש הממשלה ובני משפחתו לא צריכים להוציא כסף מכיסם כדי להתקיים.

בשבוע שעבר התברר שלנתניהו אין די בכל ההטבות האלו. במסגרת בקשת פטור מוועדת מכרזים נחשפה העובדה, שהמדינה מממנת לראש הממשלה רכישת גלידת סורבה-וניל וגלידת פיסטוק בסכום של עשרת אלפים שקלים בשנה. ההסבר לבקשה למימון היה פשוט: הגלידה

"מצליחה לקלוע לטעמו של ראש הממשלה". אלא שלא רק טעמו של נתניהו עולה למדינה אלפי שקלים: במסגרת עוד שתי בקשות פטור ממכרז התברר גם ש-35 אלף שקל בשנה - כ-3,000 שקל בחודש בממוצע - משולמים למאפרת.

היעדרה המוחלט של שקיפות בכל הקשור להוצאות מעון ראש הממשלה - בתקציב לשכת ראש הממשלה אין סעיף כזה בכלל - לא מצליח להסתיר את התרבות המלוכנית שהשתרשה בימי שלטונו של נתניהו. העובדה שלאחר הפרסום נתניהו הורה לבטל את ההסכם אינה מייתרת את התמיהות הרבות שעולות ממנו: האם מדינת ישראל אמורה לממן לראש הממשלה ומשפחתו גלידה ומאפרת בסכום חודשי של משכורת מינימום? האם שכרו של ראש הממשלה זעום עד כדי כך שידו אינה משגת גלידה? האם מדובר באטימות? או שמא זו קמצנות לשמה?

נתניהו מרבה לדבר על הצורך בשקיפות ובחיסכון תקציבי. סיפור הגלידה מלמד דווקא על אטימות ופזרנות כלכלית. לכן, במקום לבטל בדיעבד סעיפים שערורייתיים, רצוי שיורה לחשוף לפני הציבור את סעיפי תקציב מעון ראש הממשלה. יעיין הציבור ויחליט.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ