ממשלת יש"ע

מאמר המערכת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאמר המערכת

לפי הרכב הממשלה שהוצגה אתמול, המנצחים האמיתיים בבחירות הם המתנחלים. מלל רב הושחת על "שוויון בנטל" ו"מעמד הביניים", אבל לאחר שהתפזר עשן הבחירות התברר שמדיניות הכיבוש קיבלה רוח גבית וחיזוק בעקבות הרכבת הממשלה ה–33. המתנחלים זכו בתפקידי מפתח שעשויים לאפשר להם להרחיב את מפעל ההתנחלות ללא הפרעה מיוחדת.

למרות שיו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, ישמש כיו"ר ועדת השרים לענייני דיור, כל יתר הצמתים החשובים בתחום הנדל"ן מאוישים על ידי נציגי המתנחלים. אורי אריאל (הבית היהודי), שר השיכון, ובנצי ליברמן, מנהל מינהל מקרקעי ישראל, היו חלק ממועצת יש"ע; ניסן סלומיאנסקי (הבית היהודי), שיעמוד בראש ועדת הכספים, הוא מזכ"ל גוש אמונים וחבר מועצת יש"ע לשעבר. סביר להניח ששלושת אלה יקבלו מטרייה אווירית משר הפנים החדש, גדעון סער (ליכוד), שבשבתו כשר החינוך כבר הוכיח את שתורתו־לאומנותו, ומשר החוץ בהמתנה, אביגדור ליברמן, מתנחל גאה בפני עצמו.

גם תיק הביטחון – תיק אסטרטגי בכל הקשור לאפשרות למרר את חיי הפלסטינים בגדה - נכבש על ידי נציגי המתנחלים באופן מוחלט. משה (בוגי) יעלון - הרמטכ"ל החמישי שהתמנה לתפקיד שר הביטחון (לאחר משה דיין, יצחק רבין, אהוד ברק ושאול מופז) – עלול לתפקד כרמטכ״ל־על. חוויותיו המעצבות של יעלון כתת־אלוף וכאלוף בשנות ה–90 היו בזירה הפלסטינית - גם כראש אמ״ן, אך בעיקר כמפקד אוגדת איו״ש וכאלוף פיקוד המרכז. באותן שנים הוא התקרב לעמדות המתנחלים, התרחק מתנועת העבודה ולבסוף התפקד לליכוד והתמקם באגף הימני שלו.

אם לא היה די בחשש שמינוי יעלון יהפוך את משרד הביטחון לשטח כבוש בידי המתנחלים, בא למסמר זאת קידום ח״כ דני דנון לסגן שר הביטחון. משימתו של דנון תהיה השגחה על עניינם של שולחיו, המתנחלים. תיק דנון־יעלון מבשר טובות להם ורעות לישראל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ