התרומות הועברו לרפואה הציבורית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בתגובה על "מנהל ניתוחי הלב באיכילוב, פרופ' אורצקי, יואשם בקבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים" מאת רן רזניק וענת רואה ("הארץ", 26.12)

בעקבות הכתבה אנחנו, רופאים במחלקה לניתוחי לב וחזה בבית החולים איכילוב, מבקשים להעמיד דברים על דיוקם.

רן רזניק כותב: "התניית ביצוע ניתוחים בחולים במתן תשלום 'תרומה' בהיקף...". הכנסת המלה תרומה לגרשיים מרמזת, כאילו אין זו תרומה. פרופ' גדעון אורצקי אינו חשוד בקבלת כסף לכיסו, אלא בקבלת תרומה לעמותת הידידים של בית החולים.

לעניין הטענה, כאילו התרומות נכנסו "... לחשבון מחלקתו של אורצקי בעמותת הידידים, ולאורצקי היתה אפשרות למשוך ממנה אחר כך את הכספים" - לא המשטרה, אף לא הפרקליטות, אינן מאשימות את פרופ' אורצקי בנטילת הכסף לעצמו; כספי התרומות משמשים לקניית ציוד רפואי ולמחקר. גם השימוש בתרומות אלו לצרכים החשובים והמוצדקים הללו מחייב אישור ובקרה של הנהלת בית החולים ועמותת הידידים.

אמירה אחרת נוגעת לקבלת התרומה לפני הניתוח. מהניסוח: "... הועלה נושא התרומה, וזו הוסדרה לפני הניתוח" אפשר להבין, כאילו התרומה ניתנה לפני הניתוח. כל התרומות בלא יוצא מן הכלל נתרמו לאחר הניתוח, ולכך מסכימות גם המשטרה וגם הפרקליטות.

כל התרומות נתרמו לבית החולים ושימשו כולן לקידום הרפואה הציבורית. אגורה אחת לא הועברה לפרופ' אורצקי, ואיש אינו טוען אחרת.

ברצוננו להדגיש, כי במחלקה לניתוחי חזה ולב באיכילוב מבוצעים זה שנים ניתוחי לב מהמתקדמים בעולם. המחלקה בניהולו של פרופ' אורצקי זוכה גם היום לאמון והערכה בקרב אנשי מקצוע, וחולים רבים מכל רחבי הארץ מבקשים להינתח בידי רופאיה. על העבודה הקשה, המקצועית והאנושית יעידו עשרות מכתבי התודה שמגיעים אלינו גם בימים אלה.

ד"ר רם שרוני, ד"ר גיל בולוטין, ד"ר ינאי בן-גל, ד"ר אמיר קרמר, ד"ר דן לוברמן

בית החולים איכילוב, תל אביב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ