צדקנותם של אנשי הימין

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בתגובה על "איך קרסו האמנות" מאת ישראל הראל ("הארץ", 30.12.04)

לא התקשורת "מובילה את מסע השיסוי". לא היא שהמציאה את הרעיון המזעזע של ענידת טלאי כתום. לא השמאל הוא שקרא להתנגדות בכוח בעת ביצוע החלטת הכנסת על פינוי חבל עזה. עשו זאת רבנים מקרב המתנחלים והגדיל לעשות יו"ר מועצת יש"ע, פנחס ולרשטיין, ובתמיכת כל חברי מועצת יש"ע. האם אלה הם "אנשי שוליים ותמהונים", כפי שישראל הראל טוען?

הקריאה המתפרסמת כעת, "ההתנתקות לא תעבור", לא הומצאה לא על ידי התקשורת ולא על ידי השמאל. זו קריאה הכופרת בהחלטה של הכנסת.

לפתע פתאום נזעק הראל ונזכר באמנות שונות הדוגלות במניעת שסע בין ימין לשמאל. כל זה ברגע שבו התחושה מתגברת שהציבור ברובו המכריע, ולא רק באמצעות נציגיו בכנסת, מתלכד סביב עמדת הכנסת, בניסיון לפתוח אשנב לעתיד שקט וטוב יותר לכל.

מרדכי פרוסט

ירושלים

*

לפי ישראל הראל, יפי הנפש ואפילו סתם ישראלים מהזרם המרכזי, הם המתרגמים לא נכונה את המראות בתקשורת ואת הקולות העולים מנשים הזועקות "יהיה פה דם". את התינוקות המשמשים כלי נשק נגד פעולות הצבא, את הרמאויות וגניבת דעת ברמה המקומית והעולמית בהמשך בנייה בלתי חוקית, ובהמשכה תביעה מצה"ל שישמור על מבנים אלה. את הקריאה הפומבית להפרת חוק ולסרבנות המונית. אנחנו הם יוזמי מלחמת האחים, ואילו אנשי הימין, הקיצוני והממסדי כאחד, מטיפים נגד מלחמת אחים ומתרים ב"שוליים התמהוניים" לבל ימשיכו בדרכם הנלוזה.

אנשי הימין הקיצוני, על תמהוניו וממסדו כאחד, אינם אחים שלנו. אח אינו יורק ופוגע באחיו, בעוד זה שומר עליו בגופו ובכספו. אח אינו מכין "טראומה נוראה" לאחיו. אח אינו מקים מחתרות נגד אחיו.

הספחת הרעה של ההתנחלות לא תוסר ללא ניתוח כואב. אבל במקום שאפרים סנה רואה, ובצדק, בניתוח הזה "השלכות חיוביות", שפירושן המשך שרידותה של ישראל כמדינה דמוקרטית, המחלימה ממחלה קשה, ישראל הראל רואה בכך "הטפה למלחמת אחים".

עמוס שבואלי

חיפה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ