להימנע משימוש בשמות לועזיים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בתגובה על "באקדמיה ללשון עברית דואגים: עוד ועוד מלים באנגלית 'עושות עלייה'" מאת תמרה טראובמן ו"שרון: כיצד נוצר הביטוי 'יאללה ביי'?" מאת גדעון אלון ("הארץ", 5.1)

אריאל שרון יצא חוצץ מעל בימת הכנסת ב"יום השפה העברית" נגד המגמה לרדד את השפה העברית על ידי שימוש בשמות ומונחים לועזיים.

הוא קרא להתגייסות לאומית למען כבוד השפה העברית והקשה: "מדוע מסעדות, בתי קפה, חנויות ועסקים מתהדרים בשמות לועזיים? האם אין בצליל הזר יותר מקורטוב של זיוף, התבטלות ואי כבוד?"

אבקש להסב את תשומת לבו לעיר ההולכת ומוקמת סמוך לשדה התעופה בן-גוריון ושמה בישראל "איירפורט סיטי". השטח הכולל של המבנים העתידים להיבנות במקום, לפי הפרטים שפורסמו ב"הארץ" ב-21.12.2004, מגיע לכדי 400,000 מ"ר.

תושבי הארץ החרדים לצביונה ההולך ונפגם של השפה העברית, מסוגלים להדיר את רגלם מעסקים המתהדרים, מחמת התבטלות, בשמות לועזיים. לעומת זאת, מניעה מעיר חשובה ההולכת ומוקמת במרכז הארץ, מלשאת שם לועזי שיש בו כדברי שרון "יותר מקורטוב של זיוף, התבטלות ואי כבוד", היא משימה המוטלת על מוסדות הממשלה.

גדעון רוזנבלום

תל אביב

*

ראויים ראשי האקדמיה ללשון העברית לשבחים על שבאו לכנסת לזעוק את זעקת העברית במאבקה נגד הלועזית. אבל אולי יואילו ראשי ומומחי המוסד החשוב הזה, להחליף את שמם היווני - אקדמיה - במלה עברית.

ישראל בנר

ירושלים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ