נאומיו לא מבשרים שלום

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בתגובה על "תוכנית ההתנתקות מאבו מאזן" מאת עקיבא אלדר ("הארץ", 3.1)

לפי מאמרו של עקיבא אלדר, טרור הוא שלום; מי שתובע מאבו מאזן והרשות הפלשתינית להילחם בטרור באופן אמיתי, לקיים רפורמות אמיתיות ולהפסקת את החינוך לחיסול ישראל, הוא מחרחר מלחמה. לפי מחשבה משונה זאת, הפגזות של פצמ"רים, רקטות קסאם, מטעני חומרי נפץ, יריות, נאומי ג'יהאד הם כמו ענפי זית.

ראוי להקשיב היטב לנאומיו הערפאתיים של אבו מאזן, להביט בתצלומים שלו עם מחבלים ורוצחים חמושים, דבר שגרר תגובה חריפה של קולין פאואל. הם לא מבשרים שלום.

מפת הדרכים תובעת, קודם כל, מהרשות הפלשתינית לאסור מחבלים, לפרק אותם מנשקם, להפסיק הסתות לחיסול ישראל ועוד. מה האלטרנטיווה? להתעלם מצעידת אבו מאזן והרשות הפלשתינית בדרך הטרור ודוקטרינת השלבים? האם זאת הדרך לשלום?

חיים רוזנברג

חיפה

*

עקיבא אלדר טוען ששום "כוח פלשתיני לא יצליח למגר ולחסל את הטרור המזוין". אבל אלדר אינו כותב דבר על ההסתה האנטי-ישראלית על ידי הרשות הפלשתינית. כך, למשל, בדרשה ששודרה בתחנת הטלוויזיה הרשמית של הרשות הפלשתינית ב-31.12.04 אמר איבראים מודאריס, העובד במשרד הדתות הפלשתיני, את הדברים הבאים: "אנו אומרים 'לא' לגבולות 1967. אנו מעוניינים לחזור לגבולות האמיתיים של ארצנו, אנו רוצים לחזור לגבולות 1948. ואנו עוד נשוב לגבולות האלה".

בניגוד לטרור המזוין שאותו, לפי אלדר, לא יכולה הרשות הפלשתינית להפסיק, את ההסתה האנטי-ישראלית בטלוויזיה היא יכולה להפסיק בנקל, אם רק תרצה בכך.

פרופ' יעקב אמיר

ירושלים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ