זהירות: משיחיות אלימה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

צודקים הטוענים שאין זה הוגן ומוסרי, לעקור מביתם בכוח גברים, נשים וטף. באותה מידה אין זה מוסרי להשתמש באלימות נגד חיילים, אשר במשך שנים סיכנו וגם הקריבו את חייהם כדי להגן על התושבים מפני טרור.

עכשיו, כאשר הממשלה הגיעה למסקנה שיש לפנות את היישובים, ודאי שאין זה מוסרי והוגן להשתמש באלימות, בגידופים וקללות על החיילים. יש בכך משום כפיות טובה.

יוסף קליין

נוה אפעל

*

בתגובה על "אזעקת אמת" מאת נדב שרגאי ("הארץ", 11.1 )

נדב שרגאי מתריע על רצינות כוונתם של המתנחלים ותומכיהם לפעול באלימות כדי למנוע את פינוי התנחלויותיהם. בפעולות אלו מתיימרים המתנחלים למנוע מהצבא למלא את הוראות הממשלה בטענה כי הם הם הפועלים מאהבת ישראל ומשתדלים לשלומה ושגשוגה של המדינה, ואילו הממשלה תביא להרס המדינה וחורבנה.

האיום במלחמת אחים, שהובע במאמר של שרגאי, חושף אמת כואבת על גישתם של חלקים נרחבים בקרב ציבור המתנחלים ביחסם לישראל. המתנחלים מתהדרים זה שנים בגישתם הציונית. אחרי פיגועים קראו מנהיגיהם לממשלה לנקוט "תגובה ציונית הולמת". אבל באה תוכנית הממשלה להתנתק מרצועת עזה והמסיכות הוסרו. הציונות ההולמת נהפכה למשיחיות אלימה.

דליה מרט

חיפה

*

אלה שמדברים על עקרון קדושת אדמת ארץ ישראל ואי עקירת יישובים יהודיים אומרים שיקבלו כל החלטת משאל-עם, גם החלטות הכוללות התנתקות מעזה, והעברת יישובים. מי שמם לקבוע מהי החלטה חוקית של ממשלה חוקית בישראל? מי שמם לקבוע, שהחלטת משאל-עם תקפה ומחייבת והחלטת הכנסת אינה מחייבת?

שלמה בן-שלום

סער

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ