הגיע הזמן לבחירות חדשות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

רק לפני זמן לא קצר פיטר אריאל שרון ללא היסוס את השר יוסי פריצקי, וכיום רק בזכותו יש לו ממשלה. רק לפני זמן קצר נאבק שרון ביוסי ביילין ויוסי שריד, וכיום רק בזכותם יש לו ממשלה.

רק לפני זמן קצר נאבק שרון נגד המפלגות הערביות, וכיום רק בזכותם יש לו ממשלה. רק לפני זמן קצר עמד שרון בראש המחנה הלאומי, ממחנה הליכוד - מחנה גדול ומרשים של 40 מנדטים, עם פוטנציאל עצום למימוש מדיניות הימין. וכיום, בכישרון רב הצליח לרסק את מפלגתו, לחבור ליריביו האידיאולוגיים, לגרום לקרע בעם, לתקוף את המתנחלים ובה בעת לזעוק "זאב זאב" נגד "המורדים", אחרוני הנציגים הנאמנים בליכוד.

רוני לטנר

אפרת

*

לפי כל כללי ההיגיון (לא המשפטי), הממשלה הקיימת אינה דמוקרטית ובפרט לא דמוקרטית יהודית. אמנם מבחינה מספרית השיגו התומכים רוב של 2 (!) קולות, אבל כל אלה לא הגיעו למחצית חברי הכנסת. עובדה היא שרוב חברי הכנסת שהיו נוכחים, 62, לא תמכו בה.

לממשלה זו, המייצגת פחות ממחצית העם (בוחריה לכנסת), אין כל זכות מוסרית לבצע פעולות כה גורליות כפינוי שטחים והעברת יהודים בכוח. התגובה היחידה לתוצאות המבישות של בחירת הממשלה היתה צריכה להיות הודעה על פיזור הכנסת וקביעת בחירות חדשות מהר ככל האפשר.

מנחם הפנר

ירושלים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ