בתגובה על "וילרבאן גילתה הבנה לעובדה ששאראס באמת קצת עייף" מאת יואב בורוביץ' ("הארץ", 14.1)

לאנתוני פרקר, שחקן הכדורסל המבריק של מכבי תל אביב, יש בעיה: בכל פעם שהוא נבחר (על ידי צופי הטלוויזיה בארץ) ל-MVP של המשחק (השחקן שתרם את התרומה הגדולה ביותר - וכזאת קורה לו לא אחת), הוא מקבל שי צנוע של מכשיר טלוויזיה יוקרתי. ואז הוא מלין כי "אין לי מה לעשות עם כל הטלוויזיות האלה". האיש, המרוויח מאות אלפי דולרים בשנה, במצוקה. הוא כבר חילק טלוויזיות לחבריו לקבוצה, המשתכרים גם הם סכומים אדירים, אך המכשירים ממשיכים להצטבר אצלו.

האם לא עלה על דעתו של פרקר שיש בישראל (שבה הוא נמצא כבר כמה שנים) מי שאינו יכול להרשות לעצמו מותרות מעין אלה? האם פרקר יודע היכן הוא חי? האם מישהו מחברי הנהלת הקבוצה, עובדיה ושחקניה טרח לספר לו, או שמא גם הם חיים בספירה אחרת המנותקת משאר העם?

מועדון מכבי ת"א כדורסל, המתקרא "הקבוצה של המדינה" ואשר נהנה מאהדה גדולה בקרב כל שכבות הציבור, ראוי שיכוון את כוכביו להפגין מעט יותר רגישות חברתית. בטוחני כי יש יעדים ראויים יותר לאותם מכשירי טלוויזיה מאשר חבריו הספורטאים של פרקר.

פרקר הוא אזרח אמריקאי, שבא לכאן לעשות לביתו. הוא באמת לא חייב כלום לציבור בישראל, פרט לדבר אחד פעוט: שלא יתלונן בפני כל מיקרופון על עודף המתנות שממנו הוא סובל.

עפר קוט

תל אביב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ