פרנסתן של 600 משפחות תקופח

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מבדיקה שעשינו עולה, שתשלום הפיצויים למאות העוסקים בגידול האווזים בשל הפסקת הפיטום יגיע לסכום הגבוה של 450 מיליון שקל. כזכור, מפלגת שינוי פרשה מהקואליציה בגלל כמחצית מסכום זה, שהובטחה לחרדים. התחשיב כולל את סכום הפיצוי הנדרש לעוסקים בכל שלבי הגידול של האווזים, בעבור השקעותיהם בציוד ובתשתיות שירדו לטמיון, הפרות הסכמי עבודה ושיווק, מימון הסבה מקצועית ואובדן הכנסה עתידי.

היקף הפעילות הכלכלית של ענף האווזים הוא כ-100 מיליון שקל בשנה. הענף מפרנס כיום 600 משפחות במגזר החקלאי ובתעשיות הנלוות. יהיה זה חוסר אחריות ציבורי מצד מקבלי ההחלטות להורות על סגירת ענף יצוא מצליח בתקופה שבה המשק סובל מאחוז אבטלה כה גבוה, ולהותיר מאות משפחות ללא מקור פרנסה, מתוך העברת העבודה למדינות שכנות.

מגדלי האווזים בישראל הם כיום מהמובילים בעולם בשילוב אמצעים להקלה על האווזים, וזאת בעזרת השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות. ישראל מקדימה בנושא זה את צרפת והונגריה, שהן היצרניות המסורתיות בעולם. המגדלים מממנים בכספם מחקרים לשיפור נוסף בתנאי חייהם של האווזים. על כולנו למצוא את הדרך לאפשר את המשך קיום הענף ולמנוע את הנזק הכלכלי לנו ולקופת המדינה.

חי בנימיני

מזכיר ארגון מגדלי האווזים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ