בלי קשר למינוי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בתגובה על "הנאמנות של פנקוס השתלמה" מאת אורה קורן ("הארץ", 20.1 ,TheMarker)

עו"ד תמר פנקוס, אשר שימשה כתובעת ראשית של משרד התמ"ס, מונתה ב-21.12.04 במסגרת מכרז שהתקיים על ידי נציבות שירות המדינה כתובעת הראשית של משרד התעשייה המסחר והתעסוקה לאחר שהוחלט על איחוד אגפי התביעה (צרכנות ועבודה) במשרד. כל זאת במסגרת איחוד כלל מחוזות המשרד.

בשונה מתפקיד המועצה לצרכנות, הרואה רק את הגנת הצרכן לנגד עיניה, תפקיד האכיפה והתביעה במשרד התמ"ת הוא להגן על כלל הציבור הן הצרכנים והן הקמעונאים.

יום העיון שערך משרד התמ"ת ב-4.1.05 נועד לבחון הן את הפטורים הקיימים בצו סימון מחירים, המאפשרים הצגת מחירים שונה בנוגע למוצרים שונים, והן כדי לפתוח דיון ציבורי בנוגע לסוגיית שיטת הצגת המחירים בכלל.

מאז 1957 - מועד שבו נחקק החוק המחייב הצגת מחירים נקבעו כמה פעמים פטורים שונים בחוק. בנוגע לאופן הצגת מחיר שונה לסוגי מוצרים שונים, הפטורים נבחנו לאחרונה בשנת 1998 ומספרם צומצם מ-17 פטורים ל-11 פטורים. מאחר שאי הצגת מחיר היא עבירה פלילית - אך מתבקש שהמשרד יבחן מחדש את החוק בכללותו לרבות דרכי אכיפה חלופיות.

ההליך לאיחוד המשרדים וקיום מכרז על ידי נציבות שירות המדינה התקבל כבר לפני שנה. צר לי שאורה קורן בחרה לכרוך את מינויה של עו"ד תמר פנקוס על ידי ועדה של נציבות שירות המדינה ליום עיון שהתקיים בנושא סימון מחירים.

חיה פרי

דוברת משרד התעשייה והמסחר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ