תואר ראוי מאוניברסיטה מובילה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בתגובה על "תואר ב'ישיבה יוניברסיטי' מספיק טוב לייל ולהרווארד, אבל לא למשרד החינוך" מאת דפנה ברמן ("הארץ", 21.1)

חן חן למשרד החינוך על החלטתו האמיצה לא להכיר בתואר הראשון של ישיבה יוניברסיטי בניו יורק משום שאחוז גבוה של תלמידיה מקבלים קרדיט על שנת לימודים בישיבות בארץ. ישיבה יוניברסיטי נחשבת לאחת האוניברסיטאות הטובות בארצות הברית. השבועון האמריקאי "Newsandworldreport U.S"מדרג כל שנה את האוניברסיטאות המובילות בארצות הברית. זה שנים שישיבה יוניברסיטי נמצאת ברשימה. בית הספר שלה לרפואה ע"ש אלברט איינשטיין הוא מהיוקרתיים בעולם כולו, וגם הפקולטות ובתי הספר השונים מוערכים מאוד.

בהחלטתו הוכיח משרד החינוך שאין להשוות את הקריטריונים של ישיבה יוניברסיטי לתואר הראשון, שדרושות לו ארבע שנות לימוד לקריטריונים של ישראל, אף שדרוש לתואר ראשון רק שלוש שנים. ידוע לי שלפחות אדם אחד בעל תואר ראשון מאותו מוסד לא מקובל זכה בפרס ישראל על תרומתו למדע.

המצב גרוע יותר ממה שנודע למשרד החינוך. עשרות רבות, אם לא מאות, של אוניברסיטאות אמריקאיות מאשרות לימוד בישיבות בישראל ובארצות הברית. אני עצמי קיבלתי אישור לשנה של לימודים מאוניברסיטת רוזוולט בשיקגו על סמך לימודי בישיבה מקומית.

אין מנוס, משרד החינוך חייב לא לאבד עשתונותיו ולפסול, ולאלתר, את התארים של כל האוניברסיטאות בארה"ב.

נשאר רק לברך את משרד החינוך, שהצליח כל כך בשנים האחרונות להרים את קרן החינוך פה בארץ, במיוחד במדעים ובאזרחות, שישפיע באותה מידה של הצלחה על החינוך בארה"ב.

רפאל גרונר

ירושלים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ