בתגובה על "על שינוי לשנות כיוון" מאת נחמיה שטרסלר ("הארץ", 11.2)

שינוי לא רצתה לעזוב את הממשלה. ידענו, כי כדי לקדם את הנושאים המרכזיים של ממשלת אריאל שרון שינוי צריכה להיות בקואליציה: לצורך יישום תוכנית ההתנתקות, להמשך המדיניות הכלכלית שמבריאה את המשק ולביצוע המהפיכה בחינוך. שרון טעה כשנענה לחבריו למפלגה וסילק את שינוי, כל זאת כדי לצרף לממשלה את יהדות התורה וש"ס.

המחיר הראשוני שנקבע לכך הוא 290 מיליון שקל. אפשר לשאול את האוניברסיטאות הקורסות, מה יעשו בסכום כזה, או את הקשישים שהגמלה שלהם נשחקת, האמהות החד הוריות, או החולים השוכבים במסדרונות בתי החולים. איננו מזלזלים ב-290 מיליון שקל "עלובים", כדברי נחמיה שטרסלר, ובמיוחד כשהם רק המנה הראשונה בארוחה הדשנה המצפה למפלגות החרדיות עם כניסתן לקואליציה. שינוי אינה יכולה להיות שותפה בקואליציה כזאת.

עם זאת, בהיותנו ממלכתיים, ערכיים וציוניים כפי ששטרסלר כותב, עשינו כל שביכולתנו לשכנע את שרון לוותר על החלטה זו ולפעול להקמת קואליציה חילונית של הליכוד, העבודה ושינוי.

שרון מעדיף משענת קנה רצוץ של חברי יהדות התורה ואת "התמיכה המוצקה" של ש"ס שאינה תומכת לא בתוכנית ההתנתקות, לא במדיניות הכלכלית ולא במהפיכה בחינוך.

שרון בועט בשינוי שהיתה נאמנה לו ומצפה כי תוותר על עקרונותיה ותתמוך בתקציב שהיא מתנגדת לו. אך עדיין לא מאוחר. שרון יכול לתקן את התקציב ולקרוא לנו לעזור לו כמקודם, כשותפים בקואליציה להוביל את המדינה למחוזות של שלום ושגשוג.

ח"כ מלי פולישוק-בלוך, שינוי

הכנסת, ירושלים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ