המדריך המלא לגניבה בוואלה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בחדשות ערוץ 2 דווח, כי באתר האינטרנט walla zone המיועד לבני הנוער התפרסמו כתבות המנחות כיצד לגנוב בגדים מחנויות, כיצד לרכוש משקאות אלכוהוליים וכיצד להוציא פטורים מצה"ל. כולן פעולות המנוגדות לחוק.

קראנו ונדהמנו. כך נכתב שם, בין היתר: המדריך המלא לגניבה מחנויות מאת כתבנו היקר, שמעדיף להישאר אנונימי. כך תפרגנו לעצמכם נעליים יוקרתיות, בגדי מעצבים, משקפי שמש או סתם לחמניה ושוקו.

עורך האתר אמר למראיין, כי הכתבות אכן פורסמו, אבל המערכת הסתייגה מהן. העורך אף טרח לציין, כי כאשר כתבים צעירים מביאים כתבה מסוג זה, המבטאת לדבריו את שיח הנוער, עמדת המערכת היא לאפשר את פרסומה בשם חופש העיתונות. לשאלת המראיין אישר העורך, כי הכתב בחר להישאר בעילום שם. אכן, עיתונות חופשית.

למעשה, כל מה שמעניין את וואלה הוא רייטינג, וזאת מכיוון שהרייטינג מביא לפרסומות ורווחים. מצאנו באתר וואלה פרסומות מטעם בזק בינלאומי, הבינתחומי הרצליה, סלקום, אופיר טורס, ועוד. אנחנו קוראים לכל החברות המפרסמות בוואלה להודיע, כי אם תימשך המדיניות המטופשת הזאת, יורדו הבאנרים מהאתר.

ואנחנו, כאזרחים קטנים, מתחייבים לבקר מפעם לפעם באתר של וואלה, לבדוק מי עדיין מפרסם שם, ולהימנע מלרכוש את מוצריו ושירותיו.

גילה ומיכאל לפיד

אבן יהודה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ