פינוי בלי צה"ל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ביום ראשון, 13.2, השתתפתי בכנס היסוד של התנועה "קולה של אמא" מול האנדרטה של אלטלנה בחוף תל אביב. בכנס השתתפו עשרות נשים שקראו לממשלת ישראל לא לשתף את צה"ל בביצוע הפינוי מאחר שצה"ל הוא צבא העם, ולכן אין לערב אותו במשימות פוליטיות.

את התנועה החדשה יזמה לוחמת פלמ"ח, יעל שרז פולקובסקי, שהשתתפה בירי על אלטלנה, וכל חייה לא התאוששה מהטראומה של הירי על יהודים. השתתף גם יוסף נחמיאס שהיה על אלטלנה ואחיו, איש פלמ"ח, קיבל פקודה לירות וסירב ביודעו שאחיו עלול להיות על האונייה, ונשלח לכלא.

ציפי דגן משבי שומרון סיפרה שבנה החייל השתתף בפינוי ביצהר ונאלץ להתעמת עם אחיו שהיה במאחז. לעימות היו השלכות קשות על היחסים בין האחים ועל המשפחה כולה.

נואמים אלה פנו לממשלה בקריאה נרגשת שלא לערב את צה"ל בהתנתקות מאחר שהתוצאות עלולות לגרום לקרע בעם ולהשפעות קשות על החיילים שישתתפו בפינוי. בסיום העצרת צעדה יעל שרז שלובת זרוע עם יוסף נחמיאס ולוחם אצ"ל נוסף, והם הניחו זר על האנדרטה.

אף שבכנס נכחו צוותי טלוויזיה וכתבי עיתונות לא היה לו כל אזכור בכלי התקשורת השונים. אולי רצו להימנע מלהעלות לדיון את השאלה, אם מוסרי להשתמש בצה"ל נגד חלק מהעם.

אדוה נוה

שערי תקוה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ