מפלגת מרכז

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בתגובה על "לפיד פוזל שמאלה?" מאת יוסי ורטר ("הארץ", 21.2)

יוסי ורטר מנסה לבנות תזה ולפיה, יו"ר שינוי, יוסף לפיד, מגשש את דרכה של מפלגתו שמאלה. ההנחה הבסיסית של ורטר היא מוטעית: שינוי היתה, נותרה ותמשיך להיות מפלגת מרכז, והדברים מוכחים במעשים, בהצבעות ובהתבטאויות בממשלה ובכנסת של מי שהיו שרי המפלגה, ובראשם לפיד.

ורטר טועה גם בדברים שעליהם הוא מסתמך כדי להוכיח את התזה שלו: לפיד לא הגיע לברך את המפגש של צעירי שינוי עם אמנון ליפקין-שחק בעניין יוזמת ז'נווה, אלא בא לאירוע אחר באותו המקום, עלה לומר שלום לצעירי שינוי, בירך על הדיון והוויכוח שלהם עם אנשי יוזמת ז'נווה, ואף הפציר בהם להוכיח לאנשי ז'נווה את טעותם.

גם בעבר לא "אסר" לפיד על חברי כנסת משינוי להיפגש עם אנשי ז'נווה, אך שינוי התנגדה, ומתנגדת גם היום, ליוזמה, ושום ח"כ של שינוי לא הצטרף אליה.

רק בשבוע שעבר בדיון בכנסת על יוזמת ז'נווה הציעה סיעת שינוי הצעת סיכום המתנגדת ליוזמה, שאמרה, כי "שינוי מבקשת שהכנסת תקבע כי הבנות ז'נווה אינן רלוונטיות".

על הסקר שעליו כותב ורטר, בעניין יחסם של מצביעי שינוי לענייני דת ומדינה, לא שמע איש בשינוי, ומבירור עם ורטר עולה, כי הסקר הוזמן על ידי מפלגה אחרת ועל כן יש להתייחס בספקנות לתוצאותיו. בשינוי אין מתייחסים אליו כלל.

צחי משה

דובר שינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ