לא באשמת הכיבוש

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בתגובה על "המחלה: סרטן השד, סיבת המוות: הכיבוש" מאת עקיבא אלדר ("הארץ", 3.3)

עקיבא אלדר מאשים את הכיבוש במותה של חולת סרטן צעירה מעזה. לי נראה שהאחראים למותה המצער הם דווקא אלה שהחלו את האינתיפאדה המזוינת לפני ארבע שנים וחצי. לולא המתאבדים המתפוצצים היה מעבר ארז פתוח, כפי שהיה לפני האינתיפאדה, והחולה היתה עוברת אותו ללא עיכובים.

פרופ' יעקב אמיר

ירושלים

*

עקיבא אלדר מאשים את ישראל בחוסר טיפול רפואי בפלשתינאית חולת סרטן ומתעלם מעובדות והקשרים רבי חשיבות, ובהם: הוא אינו מתייחס לעובדה שהיה אפשר להקים מרכז בקנה מידה עולמי לטיפול בסרטן בעזה, במימון המיליארדים שמקורותיהם USAID, אונר"א, האיחוד האירופי, הבנק העולמי, קרן המטבע הבינלאומית וכספי הסיוע הפלשתיניים שנעלמו אצל יאסר ערפאת, סוהא ערפאת, מוחמד דחלאן, מחמוד עבאס ומנהיגי פתח אחרים.

הרשות הפלשתינית ומשרד הבריאות היו אמורים להקים בתי חולים, לספק טיפול רפואי ולהבטיח שתנועות הטרור לא יסתתרו ויפעלו בשטחים הפלשתיניים.

אלדר אינו כולל בכתבה את פיגועי החמאס, הג'יהאד האיסלאמי והפתח במעברי הגבול, את ניצול המחבלים, נשים וילדים, ואת המכוניות והאמבולנסים הפלשתיניים שבעטיים נולד הצורך במחסומים, בבדיקות ובעיכובים. הוא מתעלם מהעובדה שבבתי החולים בישראל מטפלים בפלשתינאים גם בימי מלחמת הטרור, מטוב לב ואנושיות, ללא יחס גומלין מצד הפלשתינאים.

האם סוריה, ירדן, איראן, מצרים או לונדון יביאו חולים פלשתינאים לצורכי הקרנות, כימותרפיה, ניתוח או השתלת איברים, כפי שעושה ישראל דרך קבע?

דיווחים מוטים ומטעים כאלה מוסיפים לאנטישמיות ולשנאת ישראל בקרב הערבים, ומסייעים בגיוס מחבלים צעירים על ידי ראשי הטרור.

מרלן יאנג

בלטימור, מרילנד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ