מהפכנות של מפונקים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בתגובה על "השבוע של גולן שירצקי" מאת אבירמה גולן ("הארץ", 4.3)

ועדת דוברת היא ועדה תאצ'ריסטית, שבחנה את מערכת החינוך לפי קטגוריות של שוק ההון: מיקסום רווחים, יעילות והשקעה בנכסים מניבים. מסקנותיה כולן מוטות בכיוון זה. הג'ינג'י עם המפתחות, שאבירמה גולן מתפעמת ממנו, על מה הוא התרעם? על מערכת חינוך נחותה בהווה, שנחיתותה תלך ותעמיק עם יישום מסקנות הדו"ח? מה עורר אותו מרבצו, ובעקבותיו את שאר חבריו?

לגמרי במקרה שמעתי בגלי צה"ל מעין משאל רחוב בין תלמידי תיכון שהתבקשו לספר על חנה סנש. הם גילו בורות מדהימה. שום תלמיד לא היה מסוגל לומר פרט אחד נכון עליה. אז מה הקפיץ את חבורת המפונקים מדושנת העונג הזאת, החפה מידיעה ומתרבות? לא מערכת חינוך אומללה ולא מערכת בריאות קורסת, לא עוולות הכיבוש ולא ההתבהמות של החברה הישראלית, לא האלימות ולא העוני, לא הפער בהכנסות ולא הקיטוב החברתי, לא ההפרטה שלוחת הרסן ולא כלכלה תאצ'ריסטית המותירה אין-ספור חללים בשטח. לא שחיתות שלטונית המגיעה לפתחו של ראש הממשלה. לא עובדים זרים המועסקים בתנאי עבדות ולא מובטלים נפגעי תוכנית ויסקונסין. לא כל אלה. הג'ינג'י עם המפתחות "התעצבן", כי קיצרו לו את שעות הבטלה. הוא מרד מפני שלא הצליח להכיל את החרפה.

קברניטי המדינה יכולים לישון בשקט. מהפכנות של אינטרנט, שמושאי הכעס שלה הם הפגיעה בנוחות הפרטית המתפנקת, מצמיחה סטודנטים שהסיבה היחידה שבגללה הם עשויים לצאת לרחוב היא העלאה בשכר הלימוד.

דוד גלעד

הוד השרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ