שללו מהן את חירותן

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בתגובה על "עשרה חשודים בהשתייכות לרשת של סחר בנשים לצורכי זנות נעצרו בישראל ובבלארוס" מאת רוני זינגר ("הארץ", 25.2)

ראש מפלג התשאול ביחידה המרכזית של מחוז המרכז במשטרה צוטט בידיעה: "ככל הידוע, מרבית הנשים שבאו לישראל ידעו שנשלחו לעסוק בזנות". יש בכך רמיזה, שבידיעת הנשים על העיסוק הצפוי להן בישראל יש כדי להפחית מאחריותם הפלילית של הסוחרים בהן, ולהפחית למעשה מחומרת העבירה.

הסחר בנשים הוא ביטוי מחריד של עבדות מודרנית. הוא פוגע לא רק בגוף, ברגשות ובזכויות של הנשים הנפגעות ישירות מהסחר, אלא גם בנשים בכלל. בהתאם לאמנות הבינלאומיות שישראל חתומה עליהן קבע המחוקק הישראלי בשנת 2000 את הסחר בנשים למטרות זנות כעבירה פלילית בחוק העונשין, שהעונש עליה הוא 16 שנות מאסר.

חמור הדבר, שראש מפלג התשאול אינו מפריד בין עבירת הסחר בנשים לבין העיסוק בזנות, שאינו עבירה פלילית. ידיעת הנשים על העיסוק הצפוי להן אינה מצביעה על "בחירתן החופשית" לעסוק בזנות, וודאי שאין בה כדי להכשיר את פעילותם העבריינית של סוחרי הנשים.

גם כאשר הנשים יודעות שהן מגיעות לעסוק בזנות הן אינן יודעות שיוחזקו בכפייה, שיהיו נתונות לאלימות ואונס, שיאולצו לקבל 20 לקוחות ביום במשך 365 ימים בשנה. הן אינן יודעות, כי ישללו מהן את חירותן ואת צלמן כבני אנוש וכי ייהפכו לחפץ ולסחורה לכל דבר.

תמר אדלשטיין

רכזת הקואליציה למאבק בסחר בנשים

ירושלים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ