אסור להפריט את המתנ"סים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

כאם לשישה ילדים בשכונת פרדס כץ בבני ברק אני מתקוממת על כוונת משרד האוצר ומשרד החינוך להפריט את שירותי המתנ"סים ולהעביר את הניהול לחברת למטרות רווח. המתנ"ס המקומי בשכונה שלנו עושה עבודת קודש עם הילדים והנוער, ושומר עליהם מפני סכנת ההידרדרות שברחוב. אין לי ספק שחברה למטרות רווח שתגיע אלינו כדי לעשות בשורה התחתונה כסף לא תתקרב כלל לרמת ההשקעה של אנשי המתנ"ס שגרים פה יחד אתנו.

מדובר במפעל חשוב מאין כמוהו בישראל שנמצא באחריות משרד החינוך. העובדה שעד כה לא שמעתי ששרת החינוך מתנגדת באופן נחרץ לצעד הזה גורמת לי לחשוב שהיא עומדת מאחוריו ותומכת בו.

אתי נוריאני

פרדס כץ

*

כוונת המדינה להפריט את החברה למתנ"סים גובלת בשערורייה חברתית ולאומית ממדרגה ראשונה. זוהי התנערות של מוסדות המדינה מחלקים נכבדים מאוכלוסייתה, ולא סתם אוכלוסייה, אלא זו שזקוקה למדינה יותר מכול, ושתלויה בה ברמה היום-יומית.

מישהו ממקבלי ההחלטות היה פעם תלוי במדינה לדבר כלשהו? מישהו מהם יודע מה זו מצוקה, ואיך תומכים במצוקה? מישהו שם מבין שאנשים חלשים אינם מכונה לייצור כסף בשביל חברות למטרות רווח? חוששני שלא.

העובדה שלא שמענו עד כה איש ממקבלי ההחלטות מתייחס לעניין מכעיסה אותי יותר מהכל. הנפגעות הן האוכלוסיות החלשות בישראל, ונראה שמקבלי ההחלטות אינם מתרשמים מכך.

אני מתפלא על שרת החינוך שנותנת ידה למעשה כזה, ואינה יוצאת להגנת מוסד המתנס"ים.

יואל קיש

חיפה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ