מתנער מהשוואות שעשה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בתגובה על "הליגה נגד השמצה מבפנים" מאת יאיר שלג ("הארץ", 10.3)

איני בעלת תואר ד"ר, אלא בעלת תואר מוסמך בלבד בהיסטוריה מן האוניברסיטה העברית. אכן עמלתי שנים רבות על עבודת דוקטורט באוניברסיטה של וינה, אבל התקנות נגד סטודנטים זרים שהנהיגה ממשלת אוסטריה הימנית הקיצונית בשנת 2000 מנעו ממני, כמו מסטודנטים זרים רבים אחרים, להשלים את לימודי בווינה.

חמורה ביותר בעיני הכריכה שכרך הד"ר יעקב ברגמן את שמי והמאמרים שלי בהתנהגותו הפסולה כלפי מנכ"ל הליגה נגד השמצה, אברהם פוקסמן, והממונה על המחלקה הבינלאומית, קן ג'ייקובסון, כאשר איים עליהם בהכשלת מאבקם החשוב נגד מרצים אנטישמים באוניברסיטת קולומביה - כדי לגרום להם לגנות את פרופ' משה צימרמן.

את פעילותם המסורה של פוקסמן וג'ייקובסון אני מוקירה. לכן צר לי על השימוש שנעשה בשמי, ללא ידיעתי וללא הסכמתי, כדי ללחוץ עליהם באופן בלתי ראוי.

בנוגע להתבטאויותיו של הפרופ' צימרמן, קיימות כעת כמה קביעות משפטיות בנושא. בנוסף לפסק דינה של השופטת יהודית שבח - שלמרות הזלזול שנוהג בו צימרמן הריהו שריר וקיים - ניתן בבית המשפט המחוזי בתל אביב ב-3.2.05 פסק דינה של השופטת ענת ברון, שדחה את תביעת הפרופ' צימרמן נגד "ידיעות תקשורת בע"מ" וקבע בין היתר, "כי התובע עשה לו מנהג לערוך השוואות של מבקריו ומתנגדיו לגורמים ולגופים שפעלו באירופה בשנות השלושים של המאה העשרים, השוואות אשר מהן הוא מנסה להתנער בשלבים מאוחרים יותר באמצעות פרשנות מקילה ומתפלפלת".

ענת פרי

ירושלים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ