השב"כ יעשה את שלו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בתגובה על "דיכטר, ביבי והרצח בעיניים" מאת יואל מרקוס ("הארץ", 8.3)

זה לא היה במרכז הליכוד. זה היה בחתונה שבוע קודם לכן. שיחת היום בין אורחי החתונה היתה, איך בדקו אותם, פישפשו בבגדיהם, אילצו אותם לעבור שורה של בדיקות בכמה תחנות, ואיך עיכבו אותם בבואם ובצאתם. היו שם מאות מאבטחים שהתפרסו במעגלים שונים. ונכון - אבי דיכטר לא נראה בשטח. אבל ראש הממשלה אריאל שרון הראה נוכחות ואת ה"מחיר" שילמו מאות האורחים התמימים. הם לא הרגישו, לפחות בכניסתם ובצאתם, שבאו לאירוע שכולו שמחה-נטו.

אני מעלה את הדברים למקרא מאמרו של יואל מרקוס על מרכז הליכוד והתיאור הגוזמאי של סידורי האבטחה שהונהגו בו. מרכז הליכוד מתנגד לכל מהלכיו האנטי-דמוקרטיים, האנטי-תנועתיים, האנטי-לאומיים של יו"ר התנועה וראש הממשלה, אבל מה לזה ועד כדי להחשיד את חבריו, כי מישהו מהם גם זומם לפגוע פיסית בשרון?

השב"כ עשה ויעשה את שלו. שיקוליו עמו. הוא יאבטח, שלא כמו בימי הכישלון הגדול, את ראש הממשלה בכל אירוע שהוא ישתתף בו. ייתכן שיגביר האבטחה באירוע המוני כמו התכנסות מרכז הליכוד. אבל אני משוכנע שהשב"כ אינו רואה דווקא באירוע התכנסות המרכז סיכון גדול יותר מכל אירוע ציבורי אחר. בשב"כ לבטח יודעים, כי גם יריביו הפוליטיים הקיצוניים ביותר לשרון במפלגתו, לא יעזו לנסות ולפגוע בו. זר, כמו מרקוס, לא יבין זאת: למרות ההתנגדות העזה בליכוד לתוכני ההתנתקות, האהבה לשרון בתנועתו לא פחתה.

יוסי אחימאיר

רמת גן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ