בתגובה על מכתב למערכת "מחכים למלחמה במגידו" ("הארץ", 15.3)

כמי שמכירה היטב את אמונתם של הנוצרים האוונגליסטים (ולא נמנית עמם), ברצוני לציין שהמכתב של ליאון לינסקיל בתגובה על מאמרו של יחיאל אקשטיין - שגוי.

האוונגליסטים מאמינים, שכל מה שקרה, קורה ויקרה בעולם זה הגשמת הנבואות בכתובים (התנ"ך של היהודים והברית החדשה). לכן הם דבקים בציווי האלוהי לחזק את היהודים.

בקשר לסוף העולם יש ויכוח תיאולוגי לא מוכרע על סדר הדברים, אבל כולם מאמינים שבתקופת שלטונו של אנטי-כריסטוס (ולא במלחמת מגידו, שהתרחשה מאוחר יותר) שני-שליש מהאנושות כולה תושמד, ומטבע הדברים זה כולל גם יהודים (תקופה זאת באה להעניש את האנושות כולה, בניגוד למשתמע ממכתבו של לינסקיל שהנוצרים "מחכים" להשמדת היהודים בלבד).

האוונגליסטים אמנם מאמינים שיש רק אמונה אחת נכונה. מכך נובע לשיטתם שיש לזעוק למשיח (הנוצרי) לעזרה בתקופה הרעה. הם מאמינים שהיהודים הנותרים יעשו זאת, ובכך הם מבטאים את הערכתם הרבה ליהודים כי רק להם תהיה החוכמה והמנהיגות לפעול ולא לגויים.

מעל לכל, האוונגליסטים בוטחים באלוהים שיעשה משפט צדק עם כל האנשים, כולל היהודים, ולא לאדם לשפוט ולטעון למי הגאולה בעולם הבא. הם מאמינים תמימים אוהבי אדם, שהכתובים מורים להם לאהוב במיוחד את היהודים. לכן הם תורמים ברצון לחיזוק ישראל.

ד"ר הלנה יגב-מור

תל אביב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ