זכות התלמיד

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בתגובה על מכתב למערכת "פחות זמן חופשי לתלמידים" ("הארץ", 14.3)

לאדם אין תפקיד שהוא צריך למלא, אלא רק התפקיד לחיות, ובאושר ככל האפשר. אלא אם הוא מקבל עליו תפקיד מתוך בחירה. תפקידו של תלמיד בית הספר הוא לנצל את זמנו וליהנות ממנו ככל האפשר בשביל להתפתח כאדם.

גולן שירצקי לא בייש שום בית ספר, לא משפחה ולא חברים. הוא רק הביע את דעתו ועקרונותיו. לדעת עמית מיטלמן, תלמידי התיכון אינם מבינים, שהזכות הכי גדולה שלהם היא חוק חינוך חובה. אני מקווה, שהשובתים שבתו בגלל דעותיהם ובמחאה על החלטות ועדת דוברת, ולא נגד הלימודים בכלל.

לפי מיטלמן, אם יכלאו את בני הנוער בבית הספר, או יכריחו אותם לבלות את רוב זמנם שם (גם אם בנעימים), הם לא יצרכו סמים, לא יעשנו, לא ישתו אלכוהול.

כבן אדם (ולא כתלמידה) נעלבתי. נראה, שלדעת הכותב לא מגיעה לי הזכות לבחור מה לעשות בזמני הפנוי. כי אם אחשוב מה רצוני - אבין, בטיפשותי הרבה, כי אין לי דבר אחר לעשותו מלבד, כמובן, להסניף, לשתות ולעשן.

נכון יותר יהיה לטפל בבעיות ישירות, במקום לצמצם את שעות הפנאי של התלמידים. ההמלצות הקוסמטיות אינן משפרות - לעומת המלצות ביחס לתוכן הלימודים. אולי שיפורים בתחום הזה יקרבו את התלמידים אל בית הספר, ואולי גם ליועצת (תלוי, כמובן, מה אופיה).

רז בר דוד דורון

גבעת עדה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ