נגד סוחרי נשים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בתגובה על "ח"כ גלאון: לסגור 400-300 בתי בושת" מאת רותי סיני ("הארץ", 25.3)

המהפכה המינית, הגורמת אושר לכל כך הרבה פמיניסטיות, הפכה את הג'יגולו לזמין יותר. בעמותה לסיוע לקורבנות תקיפה מינית מתקבלות יותר ויותר קריאות מגברים, ובתור למועדוני החשפנים משתרכות נשים רבות. הזמנת חשפן למסיבות של רווקות נהפכה לשגרה.

וחברת הכנסת זהבה גלאון סבורה כי היא תצליח, במקומות שעריצות וטרור של כנסיות ושליטים נכשלו, להכרית את הזנות.

בעולם נעשתה ליברליזציה של הזנות כדי להפחית את מעורבותם של גורמים עברייניים בתחום. ח"כ גלאון מדברת על מדינות שהפלילו את הזונות והפונים אליהן. אלא שהיא שכחה כי מדובר רק בשתי מדינות, ארצות הברית ושוודיה.

לא כל המדינות בארה"ב פעלו כך והזנות לא הצטמצמה כהוא זה, אבל מחלקות המוסר במשטרה משגשגות ועוסקות בהפללת אזרחים תמימים. ואילו בשוודיה השתנו שיטות ההתקשרות עם הזונות, אבל כל שוודי צעיר או זקן החפץ בקשר כזה משיג אותו בקלות.

סחר בנשים הוא תופעה מחרידה, שיש לפעול נגדה בכל תוקף. מלחמה בסוחרי נשים ומעסיקיהם היא חובה אזרחית ומוסרית. אבל לא בדרכה של זהבה גלאון. קנסות דרקוניים, החרמת רכוש לשם גבייתם ואפילו מאסר לסוחר והרוכש, ישפיעו. מיסוד הזנות וחיוב העוסקות ברישוי ובתעודה רפואית שיאפשרו לברר בעת הבדיקה אם העוסקת עוסקת ברצון, יעזרו. אבל הפללה מיותרת תגרום רק להשחתת המשטרה ולא לפתרון הבעיה.

מוטי בן ארי

מבשרת ציון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ