"אורית מופז, האם את כבר מתכוננת להיות אשת ראש הממשלה הבא של ישראל?"

"עזרתי לשאול בעצם השותפות, התמיכה, נתינת השקט", אומרת אשתו של מופז זה 36 שנים. "אני מעורבת בפעילותו ברמה האישית, אבל לא ברמה העניינית"

מרב מיכאלי
מרב מיכאלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מרב מיכאלי
מרב מיכאלי

השבוע זכה שאול מופז בפריימריז לראשות קדימה. אשתו זה 36 שנים היא אורית, שהתרכזה בגידול ארבעת ילדיהם עד שבגרו, ואחר כך יצאה לקריירה שנייה כמורה וסגנית מנהלת בית ספר לחינוך מיוחד. כיום היא פועלת בהתנדבות כיו"ר צופי שבא - ארגון המסייע בשילובם של עולי אתיופיה בחברה הישראלית.

את מתרגשת?

"לאו דווקא מתרגשת, אני דרוכה לעתיד חשוב".

את מתכוננת לראשות הממשלה?

"אני עוד לא שם".

הוא כן?

"לא, אנחנו מאד רוצים להיות שם, אנחנו חושבים שבאמת זו המטרה, אבל אני חושבת שצריך לחשוב לאט לאט. יש הרבה יעדים לכבוש לפני זה. צריך לחזק את המפלגה, לאחד אותה, וזאת עבודה מאומצת וקשה. צריך לבוא מאוד מוכנים לראשות הממשלה בראשות קדימה".

את מדברת באנחנו, כאילו זה באמת את שעושה את זה.

אורית מופז מצביעה ביום הפריימריז. "אני לא אוהבת את אור הזרקורים"צילום: תומר אפלבאום

  "כמי שנמצאת לידו 36 שנים והוא תמיד בעשייה מאוד תובענית והבית היה צריך להיערך עם המחירים וההתארגנות הנכונה, אז אני חושבת שאילו לא הייתי מאמינה במה שהוא עושה לא הייתי יכולה להיות שם".

  הוא אמר לך בליל הניצחון "בלעדייך לא הייתי כאן היום". את מרגישה שותפה?

  "את יודעת מה, כן. אנחנו עשינו את הדרך ביחד ואני חושבת שהשתדלתי לא להפריע. לא, אני מצטנעת. עזרתי בעצם השותפות, התמיכה, נתינת השקט; אם יש לנו מכלול של מטרות ומטלות משותפות, אז זה עזר שאני לקחתי חלק מהן".

  כשאני שומעת אותך, אני חושבת על הביקורת שנשמעת על המעורבות של אשת ראש הממשלה, שרה, בענייני הלשכה והמדינה. כאשתו כל כך הרבה שנים, האם מעורבות כזאת נראית לך חלק מהחבילה?

  "כן, אבל אני חושבת שהגבולות מאוד דקים. אני כל החיים מלווה אותו ואני תמיד הייתי מעורבת ברמה האישית, ואף פעם לא מעורבת ברמה העניינית של העבודה שלו. ממש לא. בשיחת שבת, בבית עם הילדים, בהחלט הוא שומע את דעתי, אבל אני לא אומרת לו את דעתי על מינוי כזה או אחר, או על צעד כזה או אחר. אני לא חושבת שאני מספיק מעורבת בפרטים כדי לקבל החלטה מקצועית ורצינית, ואני מאוד סומכת עליו שהוא כן".

  תפקיד אשתו של לא קשה לך?

  "כשאנחנו טסים לאיזה מקום והמאבטחים סוגרים לי את הדלת, כי הם לוקחים אותו קדימה ושוכחים שאני גם שם. אבל ברמה העמוקה של התחושות או הביטחון העצמי, זה לא פגע בי אף פעם. אני יודעת את מקומי. יש לי את העולם שלי. אני לא מתהדרת בנוצות שלו. יש הפרדה".

  עשו לנו לייק וקבלו את מיטב כתבות "הארץ" ישירות לפייסבוק שלכם

  ראיתי אותך עומדת בליל הניצחון על הבמה בין כל חברי הכנסת, הרגשת נוח שם?

  "אני חושבת שכן. שאני לידו, אני לצדו. אני לא אוהבת את אור הזרקורים. היה חם ולא נעים, אבל עמדתי שם ולא הוצאתי מלה. אני מאוד מגבה אותו. כן, אני חושבת שזה משמעותי שאני שם אתו."

  בראיון לקראת פרישתו מהרמטכ"לות אמרת שאת מצפה לשחרורו ושאת בטוחה שיהיה כיף. היה כיף?

  "היה כיף בדיוק יומיים וחצי והוא כמעט מיד נעשה שר ביטחון, וזה תפקיד מאוד תובעני, מאוד קשה. אבל מה שמחזיק אותי ואת הילדים שלי, זאת האמונה בצדקת הדרך. אם הוא היה בוחר לשבת בבורסת היהלומים בשווייץ, כי הוא רוצה לעשות יותר כסף ובא הביתה פעם בחודש, היה לי פחות קל לשאת זאת. אבל אנחנו חיים בעולם ערכי וזה מה שמחזיק אותנו".

  תגובות

  הזינו שם שיוצג באתר
  משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ